Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Strenge vuurdoop voor Google Chrome

06 september 2008 - 11:183 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur

Natuurlijk werd Google’s browser Chrome meteen na het beschikbaar komen van de eerste beta genadeloos door duizenden op de pijnbank gelegd… met al de eerste probleemmeldingen tot gevolg.

Niet dat het nieuws meteen zo negatief was, integendeel. De eerste reacties zijn behoorlijk positief, zowel inzake snelheid als gebruiksvriendelijkheid. Een vergelijkende test met Firefox 3.0.1 , IE 7, IE8 beta 2 en Safari 3.1.2 door ene Stephen Shankland wees op een beduidend hogere verwerkingssnelheid van JavaScript. Zoveel hoger dat Mozilla al reageerde door erop te wijzen dat in Firefox 3.1 eveneens gebruik zal worden gemaakt van een JavaScript accelerator (de TraceMonkey technologie).

Ooops problemen
Anderzijds doken ook al snel vervelender problemen op. Zo werd in de beta gebruik gemaakt van een oudere versie van WebKit (versie 525.13), die kwetsbaar is voor een ‘carpet bomb’-aanval. Dat betekent dat vanaf een malafide website code kan worden gedownload en uitgevoerd op de machine van de eindgebruiker zonder diens toestemming. Dit probleem werd gesignaleerd door onderzoeker Aviv Raff, die op zijn site een demootje plaatste hoe dit in zijn werk kan gaan. In een latere versie van WebKit werd hiervoor een patch voorzien, maar die versie werd blijkbaar door Google (nog?) niet aangewend. Wat eens te meer bewijst dat een beta een ‘work in progress’ is en dus nooit voor productiedoeleinden mag worden aangewend!

Wellicht vervelender zou een ander probleem kunnen zijn, dat door Rishi Narang op Evilfingers.com werd gemeld. Het betreft de wijze waarop ‘undefined handler’s’ worden verwerkt (de wijze waarop een programma reageert als het niet het verwachte antwoord op een call krijgt), wat mogelijkheden biedt voor malafide sites om Chrome compleet te laten crashen en te verplichten tot een ‘restart’. Vervelend, want dat was precies een van de punten waarop Chrome zich wil laten voorstaan: een probleem in één van de tabs zou de andere tabs niet nadelig mogen beïnvloeden. Op te volgen in komende builds.

Kleine lettertjes
Interessant was ook een stukje op CNet betreffende de ‘kleine lettertjes’ in de Chrome ’terms of service’. Niet dat deze zoveel verschillen van de gebruiksvoorwaarden in andere moderne en hedendaagse stukken software, maar toch. Ook hier wordt gesteld dat Google het recht heeft om automatische updates en downloads uit te voeren – een mogelijkheid die per definitie niet zonder gevaren is. Voorts kan Google ook delen van de ‘content’ die je gebruikt in de browser aanwenden voor het promoten van de diensten die de browser biedt, terwijl in het kader van die services ook advertenties kunnen worden doorgestuurd. Zoals steeds, goed om weten.

Meer over

ArchitectuurBesturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Chipconflict tussen Nederland en China legt VW-fabrieken lam

    Cloud & Infrastructuur

    Checklist overstappen naar Europese cloudomgeving

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    In de cloud zonder geheugen

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland en China zoeken uitweg in escalerende Nexperia-crisis

    Cloud & Infrastructuur

    Cloudadoptie neemt verkeerde afslag – en dit is waarom

    Cloud & Infrastructuur

    Ziggo Zakelijk biedt 2,2 Gbit/s voor ondernemend Nederland

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs