Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Next-generation firewall, buzz of fuzz?

21 september 2010 - 09:453 minuten leestijdChannelSecurity & AwarenessFortinet
Redactie Computable
Redactie Computable

Geen branche is zo actief, zo vol vernieuwingen en spannende ontwikkelingen als de security-wereld. Dat is niet zo raar, want juist op dit gebied wordt er een continue en harde strijd geleverd tussen nieuwe beveiligingstechnieken enerzijds en nieuwe virussen en hacker-methoden anderzijds. Met steeds verder ontwikkelende en nieuwe bedreigingen komen er bijna dagelijks nieuwe verdedigingsoplossingen op de markt.

Het is dan ook niet gek dat er zo nu en dan verwarring ontstaat. De nieuwste buzz-kreet ‘next-generation firewall’ bijvoorbeeld, wordt geregeld aangekondigd als dé oplossing ná utm. Terwijl ingewijden het best weten: next-generation firewall is gewoon een onderdeel van utm.
Next-generation firewall wordt vaak omschreven als een firewall die niet alleen intrusion prevention systems (ips) bevat, maar ook applicatiebeheer en virtual private network (vpn)-mogelijkheden. De meerderheid van deze next-generation firewalls is echter beperkt in hun capaciteit. Utm-appliances daarentegen hebben een brede set functies die nodig zijn om netwerken te beschermen tegen de huidige en komende complexe bedreigingen. Deze functies omvatten niet alleen ips, applicatiebeheer, netwerk-antivirus en vpn, maar bieden vaak ook onder meer webfiltering, de mogelijkheid om dataverlies te voorkomen en een groot aantal andere beveiligingsmogelijkheden. Om een bedrijf goed te beschermen tegen bijvoorbeeld het onlangs opnieuw opgeleefde Conficker-virus, moet er niet alleen een firewall, web filtering, netwerkantivirus, ips, antispam en host-gebaseerde antivirus in huis zijn, maar ook een efficiënt mechanisme van automatische updates voor elk van deze apparaten. Een utm-oplossing kan dus wel worden ingezet als een next-generation firewall, maar een next-generation firewall niet als volledige utm-oplossing. Simpel gezegd: een herdershond is een goede bewaker, maar een goede bewaker is niet altijd een herdershond.
Waarom zijn next-generation firewalls dan zo populair? Voor security-partners kan het interessant zijn om deze kleinere security-oplossingen te installeren en later op te schalen. De aanvankelijke kosten zijn voor de klant namelijk laag. Om een groter bedrijf een accurate bescherming te bieden, moet de oplossing echter wel stapsgewijs worden verhoogd totdat er een volledige utm-oplossing staat. Is dit een handige aanpak? Niet als men een goede en eerlijke relatie met de klant wil opbouwen. Dan is het beter meteen een volledige oplossing neer te zetten, waarvan componenten geactiveerd kunnen worden wanneer dat nodig is. Bedrijven kijken tegenwoordig verder dan alleen de aanschafkosten en willen vooraf weten wat ze kwijt zijn aan beheerkosten. En dan is de conclusie al snel duidelijk. Utm is here to stay.

Marc Jepkes, sales manager Benelux van Fortinet

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit gaat NIS2 jouw bedrijf aan tijd en geld kosten

    compliance
    OpinieGovernance & Privacy

    Waarom Dora- en NIS2-compliance beginnen met assetmanagement

    OpinieSecurity & Awareness

    5 stappen ter voorbereiding op de verkorte levensduur van TLS-certificaten

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    3 reacties op “Next-generation firewall, buzz of fuzz?”

    1. SW Blades schreef:
      21 september 2010 om 19:18

      Wie zegt dat next-generation firewalls zo populair zijn? Vooralsnog alleen Gartner die een handige voorzet van Palo Alto zonder al te veel nadenken heeft ingekopt. Ik ben het inhoudelijk dan ook volledig met de auteur eens: effectieve UTM systemen kunnen alles dat een “next-generation firewall” kan, maar andersom is dat niet perse het geval. Dat was gisteren al zo. Is vandaag nog steeds zo en zal morgen niet veranderen.

      Login om te reageren
    2. een klant schreef:
      25 september 2010 om 10:31

      UTM devices zijn goed voor de onderkant van de markt ze kunnen veel maar meestal half zo goed, je ziet dan ook wanneer in grotere organisaties waar de complexiteit groot is de UTM devices niet goed te managen zijn en performance wise geen schaalbaarheid bieden voor de klant. Palo Alto Networks heeft de markt weer wakker geschud en laat ons weer nadenken over onze huidige legacy security oplossing zoals de statefull inspection firewalls en UTM devices in het algemeen.

      Login om te reageren
    3. STRO schreef:
      25 september 2010 om 11:31

      De kern van de zaak is dat ‘UTM’ niets meer is dan een blokkendoos van verschillende componenten in 1 behuizing. Het zijn inderdaad de klassieke IPS, anti-virus, … ‘engines’, achter elkaar gelijmd. Het probleem is dat deze seri?le benadering nefast is voor de performance, zowel throughput als latency lijden hieronder. Als je het concept van Palo Alto Networks iets beter onder de loep zou nemen, zal je merken dat het net de paralllele benadering is die ‘next generation’ is… Ik raad iedereen aan om een klassieke UTM ook daadwerkelijk te vergelijken met een Palo Alto Firewall, met alle ‘security’ aan. Ik ben er zeker van dat je versteld zal staan van het verschil.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs