Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Jacob Spoelstra blazen vermoeiend

Spoelstra Spreekt: Pausprikker

23 april 2025 - 12:44OpinieCarrière
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

COLUMN – Paus Franciscus is overleden. Ik vind het jammer. Hij was een vrolijke en tegelijk sobere paus zonder uiterlijk vertoon. Begaan met de onderkant van de samenleving, heeft hij ook veel voor de armoedebestrijding in de wereld betekend.

Nu moet er een nieuwe komen. Dit gebeurt op een manier waarop de eerste pausen al werden gekozen. De ict-afdeling van het Vaticaan is er nog niet aan toegekomen dit proces te automatiseren. Het stemmen voltrekt zich nog gewoon via briefjes. En als de paus gekozen is, dan volgt er geen e-mail maar zien we witte rook uit de schoorsteen komen.

Waarom automatiseren ze dit proces niet, zou je zeggen. Dat ze een soort datumprikker maken, maar dan met de paus. Een pausprikker. Nee, je hoeft niet alles te automatiseren, niet alles hoeft efficiënter. Het voordeel van niet-automatiseren, is dat je meer tijd hebt om er over na de denken. Ze hoeven ook niet de efficiëntste paus te kiezen maar de menselijkste.

Meester

In de VS heeft Elon Musk de opdracht gekregen om de overheid een stuk efficiënter maken. Elon is een meester in het efficiënter maken. Een van de redenen waarom de Tesla zo’n succes is geworden, is omdat deze efficiënt wordt gemaakt en ook zeer efficiënt rijdt. Dus als iemand de overheid efficiënt kan maken, dan Elon Musk. Het eerste wat deze rijkste man ter aarde heeft gedaan is het armoedeprogramma Usaid stoppen, waardoor miljoenen, veelal zeer arme mensen geen medicijnen meer krijgen.

Het hoeft niet altijd efficiënt. Dus beste bisschoppen, neem lekker de tijd. Graag weer een paus die zich inzet voor de onderkant van de samenleving. Die bovenkant redt zichzelf wel.

Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra is columnist/stand-upcomedian. Voor meer informatie kijk hier.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Saba, eiland, Caribisch
    ActueelCarrière

    Kort: Postcodes voor Caribisch Nederland, LAI uit Schiedam beste HPE-opleider, Gates fakkelt Musk af

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Je baan verdwijnt

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    man kijkt naar het korte nieuwsoverzicht van Computable
    ActueelCarrière

    Kort: Aanvalsdetectie ai-agents, kenniskloof cio’s, overnames Wolters Kluwer, Esprit ICT en Main

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    Eén reactie op “Spoelstra Spreekt: Pausprikker”

    1. Een oudlid schreef:
      23 april 2025 om 15:22

      Er zijn verschillende momenten in de geschiedenis waarop de katholieke kerk heeft bijgedragen aan het onderdrukken van armen of waarin de katholiek kerk als deel van het bredere machtsapparaat niet opkwam voor de belangen van de armen. Eén van de redenen waarom we in Noord-Europa en Noord-Amerika grotendeels protestants en daarmee democratisch zijn. Want protestantisme bevorderde onderwijs, decentralisatie, individuele verantwoordelijkheid en kritisch denken. Wat betreft de heilige huisjes bekritiseerde Franciscus de pedofilie in de kerk en was hij mild over de homofilie maar het was nooit geloofwaardig.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs