Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
[Afbeelding: Tanja Esser/Shutterstock]

Ai-specialisten zijn de nieuwste voetbalvedetten

24 juni 2025 - 07:15ActueelCarrièreMetaOpenAI
William Visterin
William Visterin

In de strijd om artificiële intelligentie (ai) worden de techneuten achter de technologie steeds vaker als dure supersterren behandeld. Zo zou Meta, het moederbedrijf van Facebook, recent bonussen tot honderd miljoen dollar hebben aangeboden aan werknemers van OpenAI om hen te overtuigen de overstap te maken.

OpenAI-ceo Sam Altman verklaarde recent in de podcast Uncapped dat ‘Meta gigantische aanbiedingen heeft gedaan aan veel van onze teamleden’, en vervolgens gaf hij aan dat ‘voorlopig geen van onze beste mensen is ingegaan op dat aanbod’.

De vergelijking met de transfermarkt in het topvoetbal is snel gemaakt. De meest begeerde ai-experts worden niet alleen gelokt met riante bonussen (tot honderd miljoen dollar), maar ontvangen ook compensatiepakketten die de grens van het redelijke lijken te overschrijden.

Meta wil met deze agressieve rekruteringsstrategie zijn eigen ai-ambities versnellen en een superintelligence-eenheid op poten zetten die kan concurreren met OpenAI, Google en andere toonaangevende spelers.

Ongeziene race

Volgens CNBC bevestigde Meta-cto Andrew Bosworth dat er specifiek met OpenAI een ‘war for talent’ aan de gang is. ‘De markt zet momenteel een prijs op toptalent die ongezien is in mijn twintigjarige carrière als technologie-executive’, opperde Bosworth. Die tech-talenten worden gezien als het verschil tussen een voorsprong nemen of de aansluiting verliezen in de razendsnel evoluerende ai-race.

De overname van toptalent gaat verder dan alleen aanbiedingen. Zo investeert Meta 14,3 miljard dollar in Scale AI, een bedrijf dat trainingsdata aanlevert voor artificiële intelligentie. Alexandr Wang, de 28-jarige oprichter van Scale AI, krijgt bij Meta de leiding van een nieuw lab voor ‘superintelligentie’.

Meta pompt dan wel een enorm bedrag in Scale AI, het krijgt geen zeggenschap in het bedrijf. Maar samen met de oprichter Wang maakt een klein clubje topmedewerkers de overstap naar Meta. Ook raakte bekend dat Meta contact had opgenomen met startup Perplexity AI over een mogelijke overname, maar deze deal is tot dusver nog niet doorgegaan.

Meer over

AI

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Aandeelhouders voelen cyberaanvallen, financiële experts kennen Europese AI Act niet (en meer)

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    OpinieSecurity & Awareness

    Kan ai einde maken aan tekort aan vaardigheden in soc?

    Jacob Spoelstra blazen vermoeiend
    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Geen vak geleerd

    Digitale overheid
    ActueelOverheid

    Nederland scoort in EU bovengemiddeld bij digitale overheidsdiensten

    Vrouwe Justitia
    ActueelCarrière

    Collectieve rechtszaak tegen Workday voor leeftijdsdiscriminatie door ai

    Eén reactie op “Ai-specialisten zijn de nieuwste voetbalvedetten”

    1. dino schreef:
      24 juni 2025 om 09:50

      AI voetbalvedetten
      Cloud wizzards
      Frontend rockstars

      “een voorsprong nemen of de aansluiting verliezen in de razendsnel evoluerende” ratrace

      ik ken er nog een: Likkenbaardendlekkerlessendkloekklinkendfrisdrinkendstemmensmerendrazendflitsendsnelvibrerendkoelkoelkoelsissende Pepsi

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs