Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

HeadFirst pleit voor bredere blik op it-talent

{Afbeelding: Vitalii Vodolazskyi/Shutterstock]
02 oktober 2025 - 07:00ActueelCarrièreHeadfirst
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Niet het perfecte cv, maar de juiste mix van it-vaardigheden en competenties bepaalt of een kandidaat succesvol kan zijn. Organisaties die bereid zijn breder te kijken naar skills in plaats van vast te houden aan een ideaal profiel, vergroten hun succes. Ze verkleinen het risico dat projecten vertraging oplopen door schaarste aan it’ers, doordat zij betere matches vinden. Dat stelt de HeadFirst Group, een van de grootste hr-tech dienstverleners in de Benelux.

In de markt is deze trend volgens Headfirst Group al duidelijk zichtbaar. Opdrachtgevers zoeken niet alleen naar functies, maar ook naar specifieke vaardigheden zoals agile (34 procent), ict-kennis (33 procent) en scrum (31 procent). Ook ‘soft skills’ zijn meer gevraagd zoals zelfmotivatie (44 procent), samenwerken (39 procent) en communicatie (39 procent). Vooral samenwerken is flink gestegen in belang ten opzichte van het eerste kwartaal.

Dit blijkt uit cijfers van de snelgroeiende hr-dienstverlener uit Hoofddorp onder wie merken vallen als HeadFirst, Source, Myler en Staffing Management Services.

In het tweede kwartaal van dit jaar waren data-analist en e-commercemanager de meest gewilde functies onder it-flexwerkers. Een opdracht voor e-commercemanager kreeg 45 reacties. Gemiddeld waren er 22,5 reacties per opdracht voor een dergelijke functie (tegenover 9 in het eerste kwartaal). Voor een data-analist was er zelfs een opdracht met 56 reacties, gemiddeld 7,9 per opdracht (9,2 in eerste kwartaal).

De populairste functies onder flexwerkers waren echter niet de meest gevraagde rollen door opdrachtgevers, zo leert een analyse van vraag en aanbod van hoogopgeleide zzp’ers. Opdrachtgevers waren vooral op zoek naar projectleiders (4 procent), business analisten (3 procent) en software engineers (3 procent).

Meer over

detacheerderswerkgelegenheid

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Eén reactie op “HeadFirst pleit voor bredere blik op it-talent”

    1. dino schreef:
      2 oktober 2025 om 08:40

      Bredere blik, dwz die eerst vanzelfsprekend afvielen staan nu weer vooraan.
      Overbieden op de huizenmarkt en onderbieden in de automatiseringsbranche.
      Je moet nu alleen wendbaar iteratief kunnen falen.
      Pipi’s nooit gedaan dus denken dat het wel kan en de zelfmotivatie van
      “‘k Richt de wereld in Wiedewiede – naar mijn eigen zin”
      En daarna gezamenlijk softskilled communiceren waarom het allemaal niet gelukt is en je headfirst op je bek ging.
      Maar goed, vasthouden aan ideaal profiel is in de praktijk ook gewoon 5 jaar ervaring eisen in de verkeerde tool die het bedrijf ooit had gekozen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Carrière

    Project architect Frank over IT bij UW...

    ‘De grootste uitdaging voor ons zit in hóé we de dingen doen.’ Frank is project architect en werkt aan het...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Clingendael vreest grootschalige ronseling van Nederlandse tiener-spionnen

    Anouk Vos
    Carrière

    Hoe kan het dat deze partijen elkaar gevonden hebben?

    cybersecurity onderwijs
    Security & Awareness

    Kort: Cybersecurity en onderwijs even belangrijk, geld voor ai-recruiters (en meer)

    Fred Streefland
    Carrière

    CxO’s in de spotlight: wie drukt écht een stempel op zijn organisatie?

    Cloud & Infrastructuur

    Zo ontzettend veel besteedt Europa aan Amerikaanse cloudreuzen

    Carrière

    Project architect Frank over IT bij UWV: bouwen aan systemen die mensen vooruithelpen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs