Het ministerie van Economische Zaken (EZ) geeft 105 miljoen euro aan elf veelbelovende Nederlandse onderzoeksprojecten. Organisaties voor toegepast onderzoek en Rijkskennisinstellingen kunnen daarmee de basis leggen voor de ontwikkeling van nieuwe producten, technologieën en diensten.
Ruim veertien miljoen euro gaat naar het Intelligente Modelleer Lab (Deltares), een nieuwe digitale infrastructuur waarmee met behulp van machine learning en ai een nieuwe generatie modellen kan worden ontwikkeld. De toepassingen liggen op het gebied van weer, klimaat en water.
Naturalis krijgt 19,5 miljoen euro oor een schaalbare infrastructuur voor geautomatiseerde monitoring van biodiversiteit. De bestaande infrastructuur rondom biodiversiteit wordt uitgebreid met sensor-gebaseerde ai en omgevings-DNA-identificatie. Hiermee wordt gewerkt aan een geautomatiseerd (centraal en plug-and-play) platform voor biodiversiteit-monitoring om een brede groep soorten in kaart te brengen.
De NLR Drone faciliteit krijgt een uitbreiding om grotere en complexere drones te testen. Hiervoor komt €6 miljoen beschikbaar.
Daarnaast is financiering toegekend aan een nieuw onderzoeksvliegtuig, een Maritiem Innovatie Lab (Marin), een centrale monsterbank (RIVM), informatieverzameling voor nieuwe fabricagemethoden voor bioprocessen en analyse van erfgoeddata (RCE). Het geld komt uit de regeling Faciliteiten voor Toegepast Onderzoek (FTO). Vorig jaar werd nog 290 miljoen euro toegekend.

Misschien moeten ze de toewijzingsinstantie voor subsidies ook gaan aanbesteden. We moeten van Europa zogenaamd eerlijk en objectief inkopen maar belastinggeld over de balk smijten kan volkomen oncontroleerbaar, partijdig en in de waan van de dag. Zit gewoon een stelletje ambtenaren van andermans geld sinterklaas te spelen. Linksrechtse hobbies.