Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Online beschikbaarheid publieke diensten toegenomen

25 september 2007 - 09:51ActueelInnovatie & TransformatieCapgemini
Kim Loohuis
Kim Loohuis

De ‘volledige online beschikbaarheid’ van publieke diensten in Europa is aanzienlijk toegenomen het afgelopen jaar. Dat is vooral te danken aan de verbeterde beschikbaarheid van online diensten aan burgers.

De online beschikbaarheid van publieke diensten in Europa steeg van 50 procent in 2006 naar 58 procent in 2007. De stijging is vooral te danken aan de verbeterde beschikbaarheid van online diensten aan de burgers. Dat concludeert Capgemini na onderzoek in opdracht van de Europese Commissie. Het onderzoek van dit jaar richt zich op indicatoren die de gebruiker centraal stellen en meet in hoeverre de doelstellingen worden gerealiseerd die zijn geformuleerd in het actieplan ‘i2010 eGovernment' voor betere online publieke diensten.

Nederland

In Nederland is de ‘volledige online beschikbaarheid' het afgelopen jaar 10 procent toegenomen naar 63 procent. De gebruiksmogelijkheden van online diensten in Nederland scoren 83 procent. Opvallend is dat diensten voor burgers bijna even hoog scoren als diensten voor bedrijven. Dat is niet in alle onderzochte landen zo (zie verderop). De ontwikkeling van e-government is evenwichtig verdeeld over burgers en bdrijven. Als het gaat om het centraal stellen van de gebruiker, behaalt Nederland met 29 procent een score die boven het gemiddelde (19 procent) van de 31 onderzochte landen ligt. Hiermee staat Nederland op de vierde plaats achter Bulgarije, Noorwegen en Oostenrijk.

Vooruitgang

Het onderzoek wordt uitgevoerd onder overheidsinstellingen in 31 landen. Al die landen hebben het afgelopen jaar flinke vooruitgang geboekt in het aanbieden van publieke diensten. Sinds 2006 is niet alleen de bescikbaarheid van e-diensten toegenomen, maar zijn ook de gebruiksmogelijkheden uitgebried. Het meest vooruitstrevende land is Oostenrijk dat aan alle criteria voldoet waarop de twintig diensten worden beoordeeld. Ondanks de verbetering in de online dienstverlening aan burgers bestaat er nog steeds een verschil van 20 procent tussen ‘volledige online beschikbaarheid' voor burgers en bedrijven. Tussen koploper Oostenrijk en de onderste regionen van de ranglijst zit een verschil van 90 procent.

Graham Colclough, vice-president Global Public Sector bij Capgemini:  "Dankzij hun bescheiden omvang en centrale structuren heeft een aantal lidstaten zich snel kunnen ontwikkelen. Toch zegt omvang niet alles. Uit het onderzoek is gebleken dat een aantal kleinere landen minder aandacht aan e-government besteedt dan de algemene bevindingen van het onderzoek suggereren. Daarnaast is er een aantal landen dat aanvankelijk vooruitstrevend te werk ging, maar waarin de vooruitgang de afgelopen jaren is gestagneerd."

 

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Ministerie waarschuwt ict-werkgevers snel pensioenregeling om te zetten

    Security & Awareness

    ‘Ai net zo goed in phishen als mensen’

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Gedraag je!

    Innovatie & Transformatie

    Tech-corridor tussen Amsterdam en Eindhoven maakt Nederland nog sterker

    Cloud & Infrastructuur

    India haalt ASML binnen voor opbouw halfgeleidersector 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs