Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

World Password Day staat stil bij wachtwoordbeheer

05 mei 2021 - 13:55OpinieSecurity & Awareness
Bart Bruijnesteijn
Bart Bruijnesteijn

Hoewel het afgelopen jaar in het teken stond van digitale vernieuwing door het thuiswerken, kwam het gebruik van wachtwoorden, door de bekende zwakheden en slechte gewoontes, verder onder druk te staan. De eerste donderdag van mei is bekend als World Password Day, een dag waarop bedrijven en consumenten nogmaals gewezen worden op de best practices rond wachtwoordgebruik.

Elke nieuwe applicatie of tool komt met een nieuwe ‘identiteit-silo’, een vaak op zichzelf staand account met uniek wachtwoordbeheer en regels over bijvoorbeeld hoe complex het wachtwoord moet zijn en hoe vaak het moet worden gewisseld. Omdat mensen dit lastig vinden, worden omwegen gevonden.

Uit onderzoek van CyberArk blijkt dat 84 procent van de thuis- en flexwerkers wachtwoorden hergebruikt voor meerdere toepassingen.

World Password Day 2021 staat in het teken van personen nogmaals bewust maken van ‘wachtwoord-hygiëne’. De volgende vier simpele stappen helpen it-beheerders én gebruikers daarbij.

  • Gebruik sterke wachtwoorden, en maak dit verplicht in de organisatie. Sterke wachtwoorden  bestaan uit verschillende karakters en zijn langer dan tien karakters.
  • Voorkom dat wachtwoorden worden hergebruikt. Als een wachtwoord op straat komt te liggen, zijn daarmee niet meteen allerlei andere accounts kwetsbaar. Wachtwoordmanagers zijn een goed hulpmiddel.
  • Vaak geldt het wachtwoord nog als enige slot. Multi-factor authenticatie vergroot de beveiliging van accounts aanzienlijk.
  • Kijk naar de apparatuur. Veel aanvallen beginnen op endpoints, omdat die het gemakkelijkste over zijn te nemen door phishing of een andere bewuste, dan wel onbedoelde actie van de gebruiker. Hierbij is het gevaar dat veel apparaten lokale beheerrechten hebben die zijn te gebruiken om stap voor stap verder in het netwerk te geraken via privileged accounts. Ook deze lokale beheerdersaccounts moeten dus regelmatig worden gewisseld of verwijderd als ze niet worden gebruikt.

Risico

Juist de dingen die ‘common sense’ lijken, gaan in de praktijk vaak fout. Het is allemaal te begrijpen hoe we met onze wachtwoorden omgaan, maar het risico is simpelweg te groot. Het aantal datalekken waarbij wachtwoorden op straat komen te liggen, blijft toenemen, en het is er altijd een te veel. Toch makkelijk als je de schade flink kan beperken door je aan wat simpele regels te houden.

Meer over

AuthenticatieHNWPhishing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    ActueelOnderwijs

    Hackers HvA en UvA kaapten versleutelde wachtwoorden

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Het ouderwetse wachtwoord is nu echt passé

    OpinieSecurity & Awareness

    Kan de wereld zonder wachtwoorden?

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Einde wachtwoordtijdperk is nabij

    ActueelGovernance & Privacy

    Vier 5 mei… met World Password Day

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Zo voorkom je password spraying

    Eén reactie op “World Password Day staat stil bij wachtwoordbeheer”

    1. Een Oudlid schreef:
      10 mei 2021 om 07:34

      De ‘identiteitssilo’ is op te lossen met single sign-on (SSO) waardoor MFA meerwaarde verkrijgt want zodra de beveiliging als lastig ervaren wordt dan zal deze omzeilt worden. Alleen is het zonder fysieke aanwezigheid makkelijk om te zeggen wie je bent maar het bewijzen is wat lastiger, tenminste als het onweerlegbaar moet. Vraagstuk van digitale identiteiten is een maatschappelijk probleem omdat we steeds vaker een identificatieplicht hebben en niet alleen in de toegang tot informatie. Zo zijn we gedurende de pandemie opeens voor de toegang tot elk object registratieplichtig waarbij ik een opmerkelijke naïviteit zie aangaande de privacy, deze bezoekerslijsten zouden dan ook wel wat vertrouwelijker behandeld mogen worden.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs