Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Rijk trekt opnieuw stekker uit Dcypher

Stekker
15 mei 2025 - 07:373 minuten leestijdActueelSecurity & AwarenessMinisterie van Economische Zaken
Rik Sanders
Rik Sanders

Het samenwerkingsplatform Dcypher stopt per 1 september 2025. Dat kondigt het ministerie van Economische Zaken (EZ) aan. Vanaf dat moment wordt de ondersteuning van kennisontwikkeling en -innovatie op het gebied van cybersecurity anders georganiseerd. Dcypher werd in 2020 ook al eens opgeheven, om in 2021 door te starten. Nu is er besloten om de activiteiten onder te brengen bij het NCC-NL (Nederlands Cybersecurity Coördinatiecentrum).

Het Nederlandse cybersecurityplatform Hoger Onderwijs & Onderzoek, kortweg Dcypher, startte in 2015 en strandde op 1 oktober 2020 opgeheven. De toen betrokken ministeries van JenV, OCW, Defensie, BZK en EZK wilden een breder platform voor het versterken van kennis en onderzoek op het vlak van it-beveiliging voor het Rijk, de academische wereld en het bedrijfsleven, ondersteund door een aantal producten en diensten. Dat ging in mei 2021 van start waarbij besloten werd om toch de naam Dcypher te handhaven.

Nu, vier jaar later, komt er toch weer een einde aan het samenwerkingsplatform. Die rol wordt overgenomen door het zogeheten NCC-NL (Nederlands Cybersecurity Coördinatiecentrum) en partijen die uitvoering geven aan de Nationale Technologiestrategie Cybersecurity Technologies (NTS-CST). Vanaf 1 september 2025 kunnen organisaties bij NCC-NL terecht voor hulp bij het vinden van nationale en Europese financiering, het vormen van consortia en het versterken van hun netwerk – in Nederland en Europa.

NCC-NL

NCC-NL neemt ook de uitvoering van de zogenoemde Human Capital Agenda Cybersecurity (onderdeel van Human Capital Agenda ICT) met als doel het aantal cybersecurity-experts te vergroten. Ook buigt het centrum zich over de verbetering van subsidie-instrumenten, zodat er voor elke fase van innovatie – van eerste idee tot opschaling – passende financiering beschikbaar is.

NCC-NL wordt gefinancierd door het ministerie van Economische Zaken en de Europese Unie en ondersteund door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO, een agentschap van EZ). Binnen Europa werkt NCC-NL samen met het European Cybersecurity Competence Centrum (ECCC) en een EU-breed netwerk van 29 Nationale Coördinatiecentra (NCC’s).

Nog meer afkortingen

Volgens het ministerie van EZ versterkt de herstructurering de doelen van de Nationale Technologie Strategie Cybersecurity Technologies (NTS-CST) en de Nederlandse Cybersecurity Strategie (NLCS). Samen met verschillende partners bouwt het ministerie van EZ aan, wat zij noemt, ‘een toekomstbestendig fundament voor cybersecurity-kennisontwikkeling en -innovatie in Nederland.’

De komende periode wordt ook de Actieagenda Cybersecurity Technologies verder uitgewerkt, waarin staat hoe de ambities van de NTS-CST worden gerealiseerd. De Actieagenda wordt ontwikkeld onder regie van de Topsector ICT, onder de vlag van KIA Digitalisering, in samenwerking met publieke en private partners. De agenda komt naar verwachting in september uit. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    5 must-haves om video-onderzoek een boost te geven

    Over toekomstbestendig video-onderzoek

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    Efficiëntie door een geïntegreerde AI oplossing met Mobile XL Mobile XL helpt organisaties bij het toepassen van AI binnen hun...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cyberbeveiligingswet Cbw Nis2
    Governance & Privacy

    Kort: Cyberbeveiligingswet komt, waarschuwt NCSC, Wonderful komt naar Amsterdam (en meer)

    Security & Awareness

    Nederlandse Digitaliseringsstrategie: samen doen

    Security & Awareness

    50 miljoen subsidie voor Europese cybersecurity-innovatie

    datacenter
    Data & AI

    Kort: CO2-rapporten belemmeren verduurzaming datacenters, Nexperia mag weer (en meer)

    Carrière

    Aart Jochem stopt als ciso Rijk

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs