Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

IBM twijfelt over Itanium

03 maart 2005 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

IBM twijfelt aan Intels 64-bit Itanium-processor. De nieuwe X3-chipset van de serverproducent ondersteunt de komende Itanium-generatie (Montecito) niet. IBM zou die dualcore-uitvoering, die eind dit jaar verschijnt, mogelijk zelfs overslaan.

IBM zou dan wachten op de geplande convergentie van de 64-bit Itanium en de 32-bit Xeon (nu voorzien van 64-bit extensies). Intel wil namelijk tegen 2007 zijn twee processorplatformen dichter bij elkaar brengen. Deze zogeheten Common Platform Infrastructure omvat onder meer een gelijke socketaansluiting en een elektronische interface. Intel heeft dit begin vorig jaar aangekondigd op zijn ontwikkelaarsbijeenkomst IDF (Intel Developers Conference).

Laten vallen?

Ondertussen doen er berichten de ronde, onder meer gebaseerd op uitlatingen van Illuminatia-analist Gordon Haff, dat IBM de Itanium geheel wil laten vallen. Woordvoerders van het bedrijf geven geen directe ontkenning: “IBM is actief in het marketen en verkopen van de Itanium en zal de Itanium ondersteunen voor de nabije toekomst.” Zij bevestigen dat de nieuwe X3-chipset (Hurricane) met geïntegreerde geheugencontroller alleen de Xeon ondersteunt. Hurricane-voorganger Summit ondersteunde de Itanium wel.
De Amerikaanse woordvoerder Tom Willeford voegt toe: “Zodra Intel een volgende Itanium-generatie aankondigt, zal IBM een beslissing nemen over X3-ondersteuning.” Dat gebeurt dus eind dit jaar met de komst van Montecito. IBM-topman Tom Bradicich, verantwoordelijk voor de Intel-servers, verklaart: “De Itanium wordt nu niet ondersteund vanwege de marktacceptatie ervan.” Hij doelt op de tegenvallende afzet. IBM boekte vorig jaar 115 miljoen dollar omzet uit Itanium-servers.
Onderzoeksbureau IDC meldt dat de totale omzet uit Itanium-servers vorig jaar 1,4 miljard dollar was. De totale serveromzet bedroeg 49,5 miljard dollar, waarbij veel van de groei voortkwam uit 32-bit Xeon-servers. Vorig jaar lag de Itanium-omzet op 479 miljoen dollar, aldus IDC. In 2000 voorspelde het onderzoeksbureau een Itanium-omzet van 28 miljard dollar in 2004. Die voorspelling was gebaseerd op de toen bloeiende economie, brede ondersteuning door leveranciers en een goede uitvoering (execution) door Intel.

Keuze

Indien IBM Montecito overslaat, moet zijn huidige Itanium 2-server met de Madison-uitvoering het uithouden tot de daaropvolgende generatie (codenaam Tukwila, voorheen Tanglewood). Die multicore-processor komt naar verwachting in 2007 en luidt dan de compatibiliteit in met de Xeon.
IBM heeft momenteel maar één Itanium-model (de x455). De leverancier verklaart klanten de breedste keuze op 64-bit gebied te bieden met Power5-, Itanium 2- en de Xeon- en Opteron-processoren. Laatstgenoemde 32-bit chips zijn voorzien van AMD’s 64-bit extensies. Eerstgenoemde is IBM’s eigen Risc-processor die al meerdere kernen bevat en waarop zijn Unix-variant AIX en het open source besturingssysteem Linux draaien.< BR>

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    EDIC EU digitaal
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland voorzitter Europees digitaal consortium Edic

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    Cloud & Infrastructuur

    Event | AWS re:Invent 2025

    Cloud & Infrastructuur

    Aardobservatie als motor voor verantwoorde supply chains

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs