Een hart vervangen met een Organ-on-a-Chip is niet het doel. De systemen worden gebruikt om onderzoek te doen aan bepaalde weefsels en hoe die reageren op bijvoorbeeld bepaalde medicijnen. Dit gebeurt allemaal op chips met microvloeistofkanaaltjes waardoor de werkelijkheid op gecontroleerde manier nagebootst kan worden.
Een ander voordeel van orgaan-op-een-chip-projecten is dat het zorgt voor minder noodzaak voor proefdieren en hopelijk zijn die zo ooit helemaal niet meer nodig.
De Universiteit Twente doet hier veel onderzoek naar, onder andere met onderzoek naar hart-en-vaatziekten waarbij een hart-op-een-chip als screeningplatform functioneert. Maar ook onderzoek naar het buitenste weefsel van het netvlies door maculadegeneratie. Bij dit laatste onderzoek worden stamcellen van de patiënt toegepast waardoor de behandeling gepersonaliseerd kan worden.
Al met al, een snel groeiend vakgebied, hoe denkt u hierover?
Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn: