Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Labelprinterapplicatie voor macOS en Linux

27 januari 2020 - 10:51AchtergrondCloud & Infrastructuur
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Nog een Dymo- of Zebra-labelprinter uit een ver verleden? Niet weggooien, u kunt gewoon de laatste labels opmaken met LPrint. Dan moet u wel over macOS of Linux beschikken, dat dan weer wel. Welke oude hardware verdient volgens u nog nieuwe drivers?

Cups-printsysteem-lead-developer Michael Sweet heeft Apple verlaten, meer dan tien jaar nadat Cups door Apple was ingelijfd. Hij wilde een nieuwe start, sommigen wijten het aan het veranderen van de gpl-licentie van Cups naar Apache, maar LPrint heeft ook een Apache-licentie, dus dat zal het niet zijn. Nee, soms wil je gewoon eens wat anders.

Samen met zijn vrouw ontwikkelt hij nu het LPrint-systeem, een software-labelprintpakket voor Linux en macOS. Het is een print-spooler specifiek voor labelprinters en volgens de aankondiging op zijn blog moeten alle Dymo- en Zebra ZPL-labelprinters het doen. We zijn benieuwd. Mocht ie nog in de kast verstoffen omdat ie na Windows 95 niet meer werkte, misschien doet ie het nu toch weer op uw Macbookje of Linuxbakje. 

‘Wie wat bewaard heeft wat’  zullen we maar zeggen. Waar zou u nog graag eens werkende drivers voor willen zien op uw flitsende moderne besturingssystemen?

—

Meer over

LinuxMac

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Linux Foundation verenigt open source ai en big data

    3 reacties op “Labelprinterapplicatie voor macOS en Linux”

    1. Frank Heikens schreef:
      28 januari 2020 om 12:24

      Een setje cartridges is tegenwoordig duurder dan de printer waar ze in gaan. En nee, dat is helaas geen grapje of overdrijving. Moderne printers gaan maar een paar jaar (voor de gemiddelde consument: een paar setjes cartridges) mee.

      “Vroeger” waren printers duur, ze gingen dan ook jaren mee, en inkt was goedkoop. Deze printers zouden dan ook op alle computers moeten werken, en niet alleen op van Unix afgeleide systemen (macOS, Linux) die CUPS ondersteunen.

      Het zou fabrikanten sieren als ze weer duurzaam zouden produceren ipv voor de wegwerpmaatschappij. We zouden ons anno 2020 toch wel eens mogen realiseren dat we niet onbeperkt grondstoffen hebben!

      Login om te reageren
    2. Jan van Leeuwen schreef:
      28 januari 2020 om 18:08

      Even vergeten, een centronics-poort zit niet op nieuwe PC’s, dan heb je een adapter nodig.

      Win10 heeft me verrast toen ik een draagbare oude Canon bubblejet aansloot, er werd keurig een werkende driver geinstalleerd, die heeft wel USB.

      Login om te reageren
    3. Een oudlid schreef:
      28 januari 2020 om 22:00

      Jan,
      Bij IPP heb je geen poorten nodig, discussie gaat nergens over of het zouden de mogelijkheden van IoT moeten zijn want een USB oplossing in productieomgevingen is niet erg duurzaam. In plaats van een adapter zou ik gaan voor een gateway want het printen van labels met machine leesbare code lijkt me namelijk niet iets voor de consument en de optische lezers in het proces zijn duurder dan de printer.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs