Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Bonden eisen invloed

04 juli 2002 - 22:00AchtergrondCarrière
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

De strijd tussen ict-directies en vakbonden verhardt, blijkt uit diverse conflicten. De bonden wijzen op hun groeiende aanhang en eisen meer invloed. De directies blijven de vakorganisaties de deur wijzen.

Getronics’ personeelsdirecteur Mattijs Kropholler hield de demonstrerende vakbonden ijskoud op afstand. "Ik wil best een nieuwe afspraak maken, maar over de salarissen onderhandel ik niet." CMG wil bij de reorganisatie van de vestigingen in Groningen en Leeuwarden evenmin vakbonden aan tafel. CNV, die 81 van de 118 met ontslag bedreigden vertegenwoordigt: "Dat we niet representatief zijn, is absurd." Bij andere bonden zit 12 procent van de betrokken medewerkers.
De bonden zijn evenmin betrokken bij de tweede reorganisatie van Pinkroccade Industrious in Amersfoort. Bedrijf en or onderhandelen over een vertrekregeling voor veertig tot zestig van de achthonderd medewerkers. De sanering van detacheerder Aino in Houten verloopt vergelijkbaar. "Die ondernemingsraad ging akkoord met 20 procent minder loon", meldt FNV-onderhandelaar Jan Paul Veenhuizen. "Daarover kan de or niet beslissen. Het is een cao-onderwerp. Omdat er geen cao is, moet het bedrijf met individuen onderhandelen."
Baan schoof een plan van CNV’er Wim Burggraaf terzijde. De erp-leverancier ontslaat 130 medewerkers en verhuist de onderzoekspoot deels naar India. Burggraaf vermoedt dat moederbedrijf Invensys de bezuinigingsslag herhaalt. Hij wilde die poot direct grotendeels verplaatsen, in ruil voor een sociaal plan dat meer ruimte geeft om werk te zoeken. Baan wilde dat niet, volgens Burggraaf uit angst dat de beste medewerkers eerst vertrekken.
CNV-onderhandelaar Maurice Limmen ziet de verhoudingen verder verslechteren. Ook hij verwacht nieuwe ontslagen. "Veel bedrijven verwachtten verbetering na de zomer. Dit herstel blijft uit."
 
Gijs Hillenius

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelCarrière

    Kort: reorganisatie bij TomTom, investeringen in ai betaalt zich snel uit (en meer)

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    Cloudsecurity
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    ActueelData & AI

    Europese beurzen voor grensverleggend UvA-onderzoek in it

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs