Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Snelle doorvoer is kracht Cray SV1

10 september 1998 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Silicon Graphics (SGI) heeft al enige informatie verstrekt over zijn nieuwe SV1-supercomputers. Deze aanstaande architectuur, die is gebaseerd op de vierde generatie van Cray’s Cmos vector-technologie, bevat een nieuwe schaalbare vector-processor.

Deze processor voert data vanuit het hoofdgeheugen via een speciaal cache-geheugen door naar de vector-eenheden. Dit gebeurt met een hoge doorvoersnelheid van 9,6 gigabits per seconde.
De SV1 is de volgende stap voor drie van de huidige Cray vector-series: de J90, de oudere YMP en C90. De opvolger van deze systemen kan maximaal 1024 processoren bevatten en één terabyte aan geheugen gebruiken. De machine draait op Unicos, een Unix-achtig besturingssysteem. Dankzij deze en andere verbeteringen haalt de SV1 een rekenkracht van 1 gigaflops (floating point operations per second). Het prestatieniveau van applicaties ligt na re-compilatie minstens 2,5 keer zo hoog, aldus SGI.
Na de SV1 komt de leverancier met de SV2. Deze heeft een gedistribueerd gedeeld geheugensysteem heeft, zoals de SN1 Mips Risc Origin-servers, en draait op een nieuw besturingssysteem dat bestaat uit een fusie van ondermeer SGI’s Unicos, Irix en de variant Hive Cellular Irix.

Kaper op de kust

Ondertussen neemt concurrent Tera Computer SGI onder vuur met de beschuldiging dat de Cray-moederonderneming zijn handen aftrekt van traditionele vector-technologieën om die te vervangen door zijn Origin-servers. "Voor de meest complexe en dynamische rekenkundige taken is de traditionele Cray vector-supercomputerarchitectuur duidelijk beter dan systemen met massief-parallel geschakelde goedkope processoren", meent Tera-president Jim Rottsolk. "De vraag die de meeste gebruikers nu stellen is: ‘Wat komt er na de SGI/Cray T90?’" Tera beweert met zijn Unix-systemen op basis van de ‘multi-threaded architecture’ (mta) het antwoord op die vraag te hebben. Een enkele mta-processor kan maximaal 128 instructiereeksen afhandelen. De firma zegt eind dit jaar een machine met acht processoren te leveren en binnen twee jaar naar 32 tot 128 processoren te gaan.  JB
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Kort: ASM bouwt nieuw hoofdkantoor in Almere, Colaers terug op het oude Cegeka-nest (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Geheime Chinese kopie van ASML’s nieuwste chipmachine ontdekt in Shenzhen

    Overheid

    Staatssecretaris maakt draai: DigiD wél kwetsbaar door Amerikaanse wetgeving

    Carrière

    Rechter: Chinese hr-man Nexperia terecht buitenspel gezet

    Overheid

    Adviescollege ICT-toetsing hekelt plannen Sociale Verzekeringsbank

    Data & AI

    Kort: Hallucineren, BAM in Droneview (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs