Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Intel spreidt Pentium II over marktsegmenten

26 februari 1998 - 23:004 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Intel gooit zijn traditionele strategie sinds vorige week openlijk over een andere boeg. Waar de fabrikant voorheen snelle en dure processoren introduceerde die vervolgens langzaam afzakten naar de massamarkt, blijkt Intel de markt voor laaggeprijsde, krachtige PC’s nu serieus te nemen met producten die direct voor dat segment bedoeld zijn.

Concurrenten als Cyrix en AMD verwierven de afgelopen maanden een steeds groter stuk van die sector. Intel-president Andrew Grove maakte vorige week officieel bekend dat zijn bedrijf zich met de Pentium II nu stort op meerdere fronten.
Grove onthulde dat Intel een kale Pentium II-variant, met de codenaam Covington, officieel introduceert in april. Deze goedkope processor zonder cache-geheugen is dan in drie types verkrijgbaar; 233 MHz, 266 MHz en 300 MHz. Hiermee hoopt Intel een breed en uniform productaanbod aan te bieden op basis van de P6-technologie. Deze vormt de grondslag voor de hele lijn van nieuwe Intel-processoren: de relatief lichte Covington-chip (233 tot 300 MHz) zonder cache, de slanke Mendocino (266 tot 300 MHz) mét cache, de zware Pentium II genaamd Klamath en de Deschutes-processor (333 tot 450 MHz). Bovendien werkt de firma nu aan een product dat grafische capaciteiten en geheugenfuncties ‘intelligent samenvoegt’ op de processor. Deze geïntegreerde chip is nog niet aangekondigd, maar zou bedoeld zijn voor markten onder het bereik van de Covington. Met die processor mikt Intel op PC’s die goedkoper zijn dan 700 dollar.

Einde Pentium

In lijn met deze eenheidskoers, liggen Intels plannen om eind dit jaar te stoppen met de productie van de Pentium-processor. Het merendeel van de verkoop op dit moment gaat naar bedrijven die reparaties uitvoeren en hun voorraden aanvullen, aldus de fabrikant. Analist Lenley Gwennap van de Microprocessor Report-nieuwsbrief is niet verrast door het naderende einde van de Pentium. "Ik verwacht niet dat Intel tegen de tweede helft van 1998 nog veel Pentiums verkoopt in de desktopmarkt. De chip blijft wel wat langer hangen in de notebooksector, omdat de technologie voor draagbare computers nog altijd wat achterloopt."
De Pentium Pro, de onmiddellijke opvolger van de nu uitgerangeerde chip, blijft voorlopig aanwezig in het segment voor zware bedrijfsservers met meerdere processoren. "De enige reden dat de Pro nog gebruikt wordt, is de schaalbaarheidslimiet van de Pentium II", verklaart Gwennap. Intels nieuwste processor kan op dit moment namelijk niet verder gaan dan twee chips per computer. Intel komt binnenkort echter met het Slot 2-ontwerp voor die chip, waarmee het die beperking doorbreekt.
 
Fabrikant ontkent gesprekken Samsung en Motorola
Intel wordt momenteel omringd door geruchten over expansieplannen en gesprekken met andere chipfabrikanten. Samsung Electronics, de voornaamste divisie van de Zuid-Koreaanse Samsung Group, meldde afgelopen vrijdag dat het onderhandelt met Intel. De twee willen hun bestaande samenwerking uitbreiden. De Aziatische fabrikant zou een investeerder zoeken voor een bedrag van één miljard dollar. Intel lijkt daarvoor de logische keuze, hoewel Samsung-woordvoerster Jean Yoon ontkent dat de gesprekken over investeringen gaan.
De twee bedrijven zouden praten over een stabiele levering van geheugenchips door Samsung en niet over een financiële injectie van Intel, aldus Yoon. "De gesprekken met Intel bevinden zich nog in een voorlopige fase", benadrukte zij. Intel Nederland is zich van niets bewust en het Zuid-Koreaanse bedrijf verstrekt verder geen commentaar. Samsung produceert 19 procent van alle dram-geheugenchips ter wereld. Op dit moment bezit Intel overigens al tien procent van Samsung Austin Semiconductor, een Texaanse dochteronderneming van de Electronics-divisie.
Ook doen er geruchten de ronde dat Intel zou onderhandelen met Mitsubishi en Motorola. Bij de eerstgenoemde zou het gaan om de aankoop van productiefaciliteiten in de Verenigde Staten. Motorola zou zijn Power PC-chipdivisie van de hand willen doen aan Intel. De vermeende overnameplannen van de chipgigant zouden weer voortkomen uit de recente verbetering van de relatie met IBM, die samen met Motorola en Apple het Power PC Consortium vormt. Officieel geeft Motorola echter geen commentaar. Intel reageert bij monde van Peter van Haendel, manager bij Intel Nederland: "Hier heb ik niets over gehoord."

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Nl-tech geeft acte de présence op Hannover Messe 2026

    Waarderen, high five, blij
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: SoftwareOne behoudt VMware-part­ner­schap, Linux voor Franse rijks­werk­plek (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    2026 ziet er glanzend uit voor ASML

    Cloud & Infrastructuur

    EuroNAS als alternatief voor VMware

    Overheid

    Hoe realiseer ik een soevereine in­for­ma­tie­huis­hou­ding? (Deel 2)

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs