Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Intel diversifieert

27 februari 2003 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Intel liet vorige week op zijn Developer Forum (IDF) in San Jose (Californië) de volle breedte van zijn productbereik zien. De chipproducent onthulde nieuwe processoren voor desktops en laptops, maar ook chips voor mobiele telefoons en multimedia-elektronica.

Intel komt dit jaar met twee nieuwe processorreeksen die een verdere diversificatie laten zien. Tot op heden gaat Intel voor zijn desktop- en laptopprocessoren uit van hetzelfde basisontwerp. Dat verandert met de nieuwe Pentium 4-opvolger Prescott en de geheel nieuw ontworpen energiezuinige Pentium-M, codenaam Banias. Laatstgenoemde chip is onderdeel van het Centrino-pakket dat de energiezuinige processor combineert met een chipset en elektronica voor draadloze netwerken. De Pentium-M en Centrino komen op 12 maart uit.
Op de IDF toonde Intel ook zijn nieuwe PXA800f-chip voor mobiele telefoons. Dit product, codenaam Manitoba, is de week ervoor officieus onthuld op de 3gsm-conferentie in Europa. De leverancier demonstreerde een prototype telefoon dat digitale muziek afspeelt terwijl het een spel draait. De eerste twee dagen van de IDF waren doorspekt met dergelijke multimediatoepassingen voor consumenten en het ‘digitale huis’.

Stabiel bedrijfsplatform

Voor de bedrijfsmarkt onthulde technisch directeur Pat Gelsinger plannen voor een stabiel platform. Het gaat hier om de garantie drivers niet te veranderen waardoor bedrijven de door hun gebruikte desktop-configuratie kunnen vatten in een ‘image’ dat langer bruikbaar blijft dan nu het geval is. Bij nieuwe hardware horen normaliter veranderde drivers, waardoor het oude systeem-image vervalt. "De software is dus stabiel, terwijl de onderliggende hardware steeds geavanceerder wordt", aldus de topman.
Directeur Mike Fister verstrekte details over de plannen voor de server- en werkstationmarkt. Hiervoor gebruikt het de Xeon-variant van zijn Pentium 4-processoren en de 64-bit Itanium-chips. Tevens onthulde Fister een verzwaring voor het Itanium-platform, ontwikkeld voor Hewlett-Packard.
Die Intel-partner heeft een zware chipset ontwikkeld, sx1000, die acht tot maximaal 64 Itaniums of HP’s eigen PA-risc-chips in een enkele server ondersteunt. Deze chipset, codenaam Pinnacles, verschijnt midden dit jaar op de markt in een achtweg-server. Server-topmodel Superdome krijgt de sx1000 in de tweede helft van dit jaar en gebruikt dan de derde generatie Itanium, codenaam Madison.
Daarnaast kondigde HP een nieuwe technologie aan waarmee het twee Itanium-chips in een enkele processorvoet combineert. Er waren reeds berichten uitgelekt dat HP een Itanium met dubbele processorkern ontwikkelde, maar dat blijkt nu slechts ten dele zo te zijn.

 
Jasper Bakker

Meer over

Laptops

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor ot

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs