Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Netscape Communicator suite biedt groupware

16 januari 1997 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Ad Mulder
Ad Mulder

Netscape’s Navigator 4.0 maakt nu deel uit van de Communicator suite die een reeks Internet- en intranet-produkten omvat. Vooral de e-mail component is verbeterd.

De jongste versie van Navigator krijgt lovende recensies. Hoewel de bèta-versie nog niet alle beloofde nieuwe features bevat, maakt Communicator, de naam waaronder het produkt gelanceerd zal worden, indruk. Bladeren op het Web wordt gemakkelijker, de geïntegreerde e-mail-functies kunnen de vergelijking met de betere standalone e-mail-pakketten doorstaan en de integratie van Collabra geeft Communicator professionele groupware-mogelijkheden die voorheen slechts beschikbaar waren voor Lotus Notes-gebruikers.
Een ingebouwde taakbalk maakt het mogelijk om snel te wisselen tussen de verschillende componenten, zoals elektronische post, Navigator, Composer en Collabra. Een belangrijke nieuwe functie is (nog niet geïmplementeerd) de mogelijkheid om gebruikersprofielen in Communicator op te slaan. Daarmee zal het bijvoorbeeld mogelijk worden om bij verschillende access providers in één keer post op te halen. In het uiteindelijke produkt zal het daarnaast mogelijk worden om voor gehele afdelingen de gebruikersprofielen op te slaan. Deze functie moet het beheer van netwerken vergemakkelijken.
De belangrijkste verbeteringen zijn te vinden in de e-mail-functies. Waren die bij de eerdere Navigator-versies tamelijk beperkt, nu doet Navigator nog nauwelijks onder voor de specialistische pakketten. E-mail-berichten kunnen gesorteerd en geordend worden op bijvoorbeeld datum, onderwerp of afzender. Post kan worden gefilterd en men kan van berichten alleen de kop lezen voordat ze opgehaald worden. De nieuwe e-mail-component kan ook aangeven of er post aangekomen is.
Versleuteling van e-mail via S/Mime en digitale handtekeningen behoren tot de mogelijkheden. Het adresboek van Communicator ondersteunt een reeks protocollen: S/Mime; Imap4 en Ldap.
De nieuwe toevoegingen in Communicator betreffen de integratie van Netscape Collabra en Netscape Composer, een Html-editor. Collabra voorziet in groupware-functionaliteit vergelijkbaar met Lotus Notes. Het is mogelijk nieuwsgroepdiscussies op te zetten en deelnemers aan een discussie automatisch op de hoogte te stellen van een nieuwe bijdrage van een van de deelnemers. Er kunnen zowel besloten als open nieuwsgroepen worden opgezet. De ’threading’ en filters van Collabra zijn vergelijkbaar met die van de e-mail-component. De ondersteuning van Secure Sockets Layer 3.0 zorgt ervoor dat de discussies niet ‘afgeluisterd’ kunnen worden.
Netscape Composer is met zijn Page Wizard en voorgekookte voorbeelden een hulp bij het maken van eenvoudige webpagina’s.
De Conference-module van Netscape Communicator bevat ‘white board’-, babbel- en audio-vergaderfuncties. Dé middelen die het elektronisch vergaderen (mogelijk) zinvol moeten maken. De kwaliteit van de audio over het Net is niet geweldig aldus een tester in Infoworld. Ook de H.323 telefoniestandaard voor Internet wordt ondersteund.
Naast de reguliere versie van Communicator zal een professionele versie worden uitgebracht. Deze bevat extra functies als groepsagendabeheer en een kalender, beheer-’tools’ en 3270 mainframe terminal-emulatie. De definitieve versie van Communicator zal in eerste kwartaal beschikbaar komen. De bèta-versie (duurt even gezien de vele MB’s) kan opgehaald worden bij netscape.com/comprod/products/communicator.

Meer over

IntranetNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs