Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Aantrekkingskracht VoIP groeit

17 november 2005 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Herwin Lans
Herwin Lans

Het kostenaspect is niet meer doorslaggevend bij de aanschaf van oplossingen voor ip-communicatie. Steeds vaker kiezen bedrijven bewust voor de extra mogelijkheden van een ip-netwerk. De besparing op telefoonkosten is mooi meegenomen.

Een jaar geleden was kostenbesparing nog de reden voor de overstap op bijvoorbeeld ip-telefonie. Nu steeds meer oplossingen op de markt komen die de extra mogelijkheden van een ip-communicatienetwerk benutten, wordt dat de doorslaggevende reden voor de overstap, stelt Sebastiaan de Haas, consultant IP-communicatie bij ict-dienstverlener AAC Cosmos. Hij is een van de sprekers op de tiende editie van AAC Cosmos’ University-seminar.
De Haas noemt als voorbeeld voor de extra mogelijkheden een draadloze ip-telefoon in een zorginstelling die meteen aan plaatsbepaling doet. Als er ergens hulp nodig is, gaat de telefoon van de dichtstbijzijnde hulpverlener over.

Hybride

"Wat wil je als bedrijf bereiken met de overstap op ip-communicatie? Als het alleen gaat om kostenbesparing, dan is een hybride omgeving in veel gevallen een goede keuze", meent De Haas. In zo’n omgeving bestaat ip-communicatie naast het oude telefonienetwerk en zijn de eisen aan het lokale netwerk in de meeste gevallen minimaal. Vooral de WAN-verbinding is bepalend voor de mogelijkheden met VoIP. Als het WAN aan de eisen voldoet, kan het koppelen van twee vestigingen op twee manieren. Voor de meeste moderne telefooncentrales is een module te koop die een Ethernetpoort aan de centrale toevoegt. Zo is de centrale te koppelen aan het ip-netwerk.
"Ja, dat kan, maar het heeft twee nadelen. Je investeert in het oude telefonienetwerk en niet in de nieuwe omgeving. Bovendien moeten beide vestigingen dezelfde telefooncentrale hebben, anders werkt het niet", somt De Haas op. Hij raadt bedrijven aan om per vestiging een ISDN-gateway (reken op zesduizend euro bij vijftig werknemers) aan te schaffen die de communicatie verzorgt tussen de telefooncentrale en het ip-netwerk. Hij noemt dat een universele oplossing: het werkt ook als de twee vestigingen verschillende telefooncentrales hebben. De gateways zorgen voor de juiste vertaling.

Puur

Bijkomend voordeel van de universele oplossing: mocht het bedrijf in de toekomst helemaal overgaan op ip-communicatie, dan kan dezelfde gateway daar ook voor worden ingezet. Een bedrijf met vijftig werknemers dat kiest voor pure ip-communicatie moet volgens De Haas rekenen op zo’n 25.000 euro aan apparatuurkosten: voor gateway, ip-telefoontoestellen, een server die telefonie op het netwerk toevoegt en eventueel een extra server die diensten als voicemail regelt.
"In dat geval Quality of Service van het ip-netwerk is belangrijk. Voice en data moet je scheiden, bijvoorbeeld met vlan-tagging." Reken op vijf tot tien werkdagen voordat het communiceren over ip kan beginnen.

Meer over

NetwerkenTelecomVoIP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs