Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Spoelstra spreekt: Informatiejunk

08 juni 2011 - 14:38OpinieCloud & Infrastructuur
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Apps maken ons informatieverslaafd, dat concludeerde vorige week onderzoekers van ict-dienstverlener Sogeti. Uit een ander onderzoek blijkt zelfs dat studenten die 24 uur geen toegang krijgen tot mobiele apparatuur ontwenningsverschijnselen vertonen die gelijk zijn aan de verschijnselen bij heroïneverslaafden. Het schijnt al zo te zijn dat je op de wallen kunt betalen met beltegoed. Voordat iemand reageert: dit laatste is natuurlijk niet waar, maar is weer één van mijn geniale kwinkslagen.

Mijn kinderen zijn wel informatieverslaafd. Tenminste, mijn jongste dochter. Ze vraagt de hele dag: Papa, wat is dat? Papa, wat is dat? Knettergek word ik er soms van. Het lastige is dat je als papa je dochter niet wilt teleurstellen. Papa weet immers alles. Eigenlijk heet papa Wikipapa. En als papa het niet weet, zoekt hij het wel op.

Mama’s luiers

Alleen stelt mijn dochter af en toe vragen die ik liever niet wil beantwoorden omdat ze daar nog te jong voor is of omdat ik het lastig vind uit te leggen aan een klein kind. Laatst stond ze in de badkamer en zag ze een doosje met inlegkruisjes staan. Ze vroeg aan me: Papa, wat is dat? Voordat ik er erg in had zei ik: dat zijn de luiers van mama. Op zich een goed antwoord. Alleen niet als mama vlak achter je staat.

Te veel informatie is niet goed. Als ik op kraamvisite ben, heb ik genoeg informatie als ik weet hoe het kereltje heet en of het gezond is. Dat de moeder is uitgescheurd hoef ik niet te weten. Dat neem ik namelijk de rest van mijn leven als ballast mee. Elke keer als ik haar zie fietsen, denk ik: doe dat nou niet. Denk om je hechtingen.

Zoover

Te veel informatie maakt het leven ook te voorspelbaar. Als je vroeger naar het strand ging, was het altijd spannend. Wanneer komt de onweersbui? Met buienradar weet ik nu al om kwart voor drie al dat ik over 53 minuten mijn spullen moet pakken. Ik vroeg vorige week aan mijn buurman: En hoe was je vakantie? Een dikke 8,3, zei hij. Ik zeg: hoe weet je dat zo precies? Hij zegt: dat staat op Zoover. Vooral de gratis Wi-Fi was zeer goed bevallen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Aanslag

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Spoelstra spreekt bij Computable Awards 2011

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Pet-oorlog

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Mislukte foto’s

    7 reacties op “Spoelstra spreekt: Informatiejunk”

    1. Tjarko Groendijk schreef:
      8 juni 2011 om 18:27

      geniaal stukje

      Login om te reageren
    2. Mark schreef:
      9 juni 2011 om 07:00

      Beste Jacob, ik denk dat je dochter gewoon heel erg nieuwsgierig is. Een zeer goeie eigenschap van een kind.

      Login om te reageren
    3. G.J. schreef:
      9 juni 2011 om 11:07

      Beste Jacob,
      een pareltje!

      Login om te reageren
    4. rbloksma schreef:
      9 juni 2011 om 21:15

      Is het nu ‘apps’ of papps?

      Login om te reageren
    5. nikkie schreef:
      10 juni 2011 om 18:25

      “Op de wallen betalen met beltegoed” Ik vind dit een hele leuke kwinkslag maar ik lach niet te hard want misschien zit Jacob wel wel dichter bij de waarheid dan dat hij zelf voor mogelijk houdt en misschien is dit over een paar jaar ineens een feit. Automatisering en informatisering slaan vaak ongemerkt door. Het vebaast mij in ieder geval dat je bij de “dames van plezier” nog geen airmiles krijgt want met die airmiles pas kunnen de marketinggoeroes ook zo mooi jouw klantengedrag volgen. Op welke tijden je komt bv…
      Dus voor je het weet doe je op de wallen vergelijkend warenonderzoek met je mobiel, betaal je met je mobiel, spaar je daar met airmiles voor een dagje uit (die dan ook weer op de wallen plaatsvind)en krijg je interessante aanbiedingen op je mobiel die op jouw klantgedrag zijn afgestemd….Het zou mij niet verbazen.

      Login om te reageren
    6. hans willems schreef:
      11 juni 2011 om 20:58

      Ik heb geen enkel sociaal dingetje op mijn mobieltje en zeker niet op mijn PC.
      Internet is ‘slechts’ een uitbreiding van mijn hersenen; een extern geheugen met referentiekaders, zoals Tuteleaar (of Tietulaar, Tuitelaar, Toetelaar, het is alweer van de vorige eeuw) van de ggguwrondege wereld ooit voorspelde.

      Login om te reageren
    7. hypocriticus schreef:
      20 juni 2011 om 06:45

      It’s true, I read it on Wikipedia! Sirenes? Even Twitter van P2000 checken waar de brand is. Hoe warm het is in Verweggistan waar collega zit? Weersite. Pas als je smartphone googleaccount niet werkt, je provider 3G weer eens down is, je onttwittert, merk je hoe afhankelijk je bent van je dagelijkse/uurlijkse shot KB’s. Van die Escher-vakjes om te scannen waarmee je een simpele URL niet meer hoeft te tikken; appjes die een streepjescode (zoals dat maandverbanddoosje) omtoveren in een prijsvergelijker. En ja, een vakantie is pas geslaagd als er (gratis) Wifi op het park is 😉

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs