Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Jacob Spoelstra ongeloof

Spoelstra Spreekt: Wie stopt de trein?

26 april 2023 - 09:19OpinieInnovatie & Transformatie
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

De roep om wetgeving rond ai wordt steeds groter. Steeds meer mensen zijn bang dat ai ons leven gaat bepalen en dat we er geen controle meer over hebben. De bekende ondernemer Elon Musk riep een tijdje geleden al dat het goed zou zijn om de ontwikkelingen even een half jaartje stil te leggen.

Nu denk ik zelf dat Musk het vermoeden heeft dat zijn bedrijven een half jaar achterlopen en op deze manier kan hij dat half jaartje weer inhalen. Misschien kan hij Twitter even een half jaartje stoppen. Zou een hoop gescheld en nieuwe complotten schelen.

Kopje soep

Probleem is natuurlijk dat je het niet zo maar even kunt stoppen. Het is een rijdende trein waar je op kunt stappen, maar er zijn geen haltes waar je er weer uit kunt. En de trein rijdt en we zitten er inmiddels allemaal in en waar we naar toe gaan dat lijkt de trein zelf te bepalen. De stoker en de machinist hebben de trein gemist en eten inmiddels een kopje soep.

Dus dan maar wetgeving om te bepalen wat wel en niet mag met ai? Een nieuwe wet heb je natuurlijk niet zo een-twee-drie gemaakt. Over de privacywetgeving hebben we ongeveer 23 jaar gedaan. Facebook, Google en Apple vegen er nog steeds hun billen mee af.

ChatGPT

Maar de grote vraag is natuurlijk wat er in zo’n wet zou moeten staan. En wie bepaalt dat? En gaat iedereen zich daar dan ook aan houden? Of alleen de gewone burgers en de grote bedrijven kunnen hun gang weer gaan? We kunnen natuurlijk ook ChatGPT even vragen of het een wetsvoorstel maakt. Kan nooit veel slechter zijn dan wat het huidige kabinet tot nu toe presteert.

Meer over

Kunstmatige intelligentiePrivacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Jacob Spoelstra betwisten
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Sneu geld

    Jacob Spoelstra - boos strijdbaar
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: De duivel

    Jacob Spoelstra betwisten
    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Toevallige voorbijganger

    Jacob Spoelstra
    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Te veel schermtijd

    Jacob Spoelstra blij tevreden duim omhoog thumbs up
    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Goed dat TikTok wordt verboden

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Er is hoop

    Eén reactie op “Spoelstra Spreekt: Wie stopt de trein?”

    1. Een Oudlid schreef:
      27 april 2023 om 08:14

      Is de stoker en de machinist in dit verhaal een metafoor voor de lobbyist en de bestuurder? Want
      de huidige wetgever heeft een andere agenda dan het volk. Zo is eerdere privacy wetgeving aan de kant geschoven na 9-11 welke leidde tot strijd tegen het terrorisme omdat een gemeenschappelijke vijand verenigd. En dat de complotdenkers zoals George Orwell door de tijd in hun gelijk gesteld worden zou te denken moeten geven.

      De vraag of de computer ons de baas is of dat we de baas over computer blijven heeft de afgelopen halve eeuw dan ook voor ook een groot aantal dystopische films gezorgd. Wat het gaat niet om AI maar de beslissingsbevoegdheid ervan, begrijpbare AI maakt duidelijk dat algoritmen de publieke opinie sturen middels sociale media. Want ergens vaag in mijn geheugen hangt de vraag of we nog de baas over onze eigen gedachten zijn of dat de gedachtepolitie ons denken politiek correct heeft gemaakt.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs