Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Jacob Spoelstra dom ongeloof verbazing verbijstering

Spoelstra Spreekt: Nieuw in de Top 40

27 september 2023 - 12:05OpinieCarrière
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Een opvallende stijger deze week in de Tiobe-index, zeg maar de Top 40 voor programmeertalen. De kinderprogrammeertaal Scratch stormt deze week de top 20 binnen. De taal staat tussen volwassentalen als Fortran en SQL. Je vraagt je af waarom programmeurs van deze talen zo veel moeten verdienen en niet gewoon zakgeld krijgen.

Goed nieuws natuurlijk dat steeds meer kinderen zich met programmeren bezig houden. Tenminste, ik ga er even gemakshalve van uit dat het kinderen zijn die deze taal gebruiken. Aan de andere kant zou het misschien helemaal niet verkeerd zijn als ze deze taal bij de Belastingdienst ook eens gingen gebruiken in plaats van dat gekras met Cobol. Misschien dat vernieuwde belastingmaatregelen dan iets sneller doorgevoerd zouden kunnen worden.

Verplicht vak

Maar kinderen die programmeren, dat is goed nieuws. Sterker nog, het zou een verplicht vak op school moeten worden. Ik stel voor in plaats van Frans. Niemand spreekt namelijk meer Frans. In Frankrijk spreken ze het niet eens meer. Ik heb vijf jaar lang Frans gehad, maar niemand die mij afgelopen zomer in Frankrijk verstond. Ze spraken tenminste heel iets anders dan ik op school heb geleerd.

Zak chips

Naast dat kinderen later ict’er kunnen worden, ga je van programmeren ook logischer denken. En het is sowieso goed voor kinderen om zo logischer te kunnen denken. De logica bij mijn kinderen ontgaat me namelijk nogal eens. Zo vroeg mijn dochter laatst aan mij: ‘papa hoe lang leven fruitvliegjes eigenlijk?’. Dus ik zeg dat die over het algemeen maar een paar dagen leven. ‘Oh’, zegt ze, ‘dus zo gezond is fruit dus ook weer niet.’ En toen pakte ze een zak chips uit de kast. Onze kinderen programmeren dan ook niet met Scratch. Die gebruiken alleen SQL.

Meer over

CobolFortranSQL

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Jacob Spoelstra asjemenou verbaasd
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Goed voor de portemonnee

    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Chinees

    Jacob Spoelstra knuffel lief
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Betrouwbare bron

    Jacob Spoelstra
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Open deur

    Jacob Spoelstra niet verbaasd ik zei het je
    OpinieData & AI

    Spoelstra Spreekt: Uit het raam kijken

    Jacob Spoelstra
    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Drukker dan normaal

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs