Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Spoelstra spreekt: Nieuwe trend

02 januari 2019 - 09:41OpinieGovernance & Privacy
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Een nieuwe trend daar bedoelen ze meestal een nieuwe term mee. Als je in de it geld wilt verdienen, moet je een nieuw woord bedenken. Mijn vrouw bedenkt ook weleens nieuwe woorden. Zo zei ze laatst dat ze te weinig ‘kastruimte’ had. Dat woord bestaat helemaal niet, ze heeft gewoon te veel spullen.

Wat is bijvoorbeeld nu weer data science? Bedoelen ze daar soms big data mee? Met big data bedoelen ze namelijk business intelligence en daarmee bedoelen ze managementinformatiesystemen. Eigenlijk bedoelen ze gewoon rapportjes maken. Het kan dus ook gewoon met Excel, maar dat is niet zo lucratief.

Hip bij lopen

Het wordt echt een trend als je het kunt afkorten tot bijvoorbeeld bi, SaaS, IoT of ai. Maar de trend is natuurlijk pas echt een trend als ook de overheid denkt het te moeten gebruiken. En het is dan ook al jaren een trend dat dit project gaat mislukken, veel te veel geld kost en men gewoon gebruik blijft maken van de vorige trend.

In de mode heb je ook voortdurend nieuwe trends, maar dat zijn altijd trends die constant terugkomen. Het kan maar zo zijn dat ineens de kleren uit de jaren ’70 weer in zijn en ze er in Stadskanaal plotseling heel hip bij lopen.

Partydrug

Ik zou het fijn vinden als de nieuwe trend eens niet een nieuwe term of nieuwe naam was maar een gewoonte. Dat het bijvoorbeeld een trend gaat worden dat je een planning haalt, je binnen budget blijft of dat de oplossing ook daadwerkelijk doet waarvoor je het oorspronkelijk hebt aangeschaft. Deze trend noemen we dan ‘de blije klant’. Of nog beter ‘the happy customer’, want het moet natuurlijk wel in het Engels anders neemt niemand je serieus. Afgekort dus THC. Klinkt wel een beetje als een partydrug, maar laten we daar dan maar in 2019 aan verslaafd raken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    Strategische alternatieven voor VMware

    Ontdek 3 strategieën voor een succesvolle overstap

    Meer lezen

    OpinieGovernance & Privacy

    Spoelstra spreekt: Dit wordt gigantisch

    OpinieData & AI

    Spoelstra spreekt: Google onder vuur

    OpinieCarrière

    Spoelstra spreekt: Stand-ups afschaffen

    MagazineCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Niet te vertrouwen

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra spreekt: Lak aan privacywet

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Niemand doet iets

    Eén reactie op “Spoelstra spreekt: Nieuwe trend”

    1. Dirk Teur schreef:
      4 januari 2019 om 15:08

      ‘Cloud’ is ook slim hervonden als nieuwe trend-term voor internet, oorspronkelijk bedoeld om de vaagheid van de route van netwerkpakketten te illustreren, en tegenwoordig duidende de vaagheid omtrent de veiligheid van je data.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs