Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Jacob Spoelstra

Spoelstra Spreekt: Kortzichtig

04 november 2020 - 11:16OpinieOverheid
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Ik had vroeger een oude buurman die nooit naar de dokter ging. Zelfs niet als hij ergens last van had. Zijn argument om niet te gaan, was: ‘Ja, maar straks heb ik iets.’

Ik moest hieraan denken toen ik het bericht in de Trouw las waarin stond dat er werkgevers zijn die hun werknemers afraden de CoronaMelder te gebruiken. Sommige werkgevers verbieden het zelfs. Ze zijn bang dat de app aangeeft dat de werknemer in quarantaine moet.

Lekker kortzichtig. Net zoals die werkgevers die toestaan dat hun werknemers gewoon weer naar kantoor kunnen komen. Regel is toch thuiswerken, tenzij het niet anders kan? Argument om niet meer thuis te werken is: het is niet gezellig. Weet je wat nog meer niet gezellig is? Een hartoperatie die wordt uitgesteld.

En natuurlijk, thuiswerken is niet gezellig. Zeker niet met een vrouw thuis die je kamer komt binnenlopen en je een wasmand op schoot geeft en vraagt of je de inhoud ervan even op wilt hangen. Maar om daarvan af te komen, helpt het niet dat we ons dan maar niet aan de maatregelen gaan houden. Het is weliswaar herfst maar het waait niet vanzelf over.

Handschoen

Juist werkgevers moeten niet kortzichtig zijn en de handschoen oppakken. Het is voor hen ook beter dat we hier zo snel mogelijk vanaf zijn en niet door blijven klooien.

Ik ben het ook niet met alle maatregelen eens, maar zeg er eerlijk bij: ik ben ook geen viroloog. Ik maak lullige grapjes. Het liefst in een vol theater. Maar dat mag ook niet meer. Dus zit ik ook maar in mijn eentje achter mijn laptop. Niemand die lacht. Gelukkig komt af en toe mijn vrouw binnen. Is eigenlijk best wel gezellig.

Meer over

AppsHNW

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Maffiapraktijken

    Jacob Spoelstra
    OpinieGovernance & Privacy

    Spoelstra Spreekt: Niet te geloven

    Jacob Spoelstra
    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Nooit meer files

    Jacob Spoelstra
    OpinieWerkplek & Beheer

    Spoelstra Spreekt: Niet voorbereid

    2 reacties op “Spoelstra Spreekt: Kortzichtig”

    1. Pete Berkhout schreef:
      7 november 2020 om 11:35

      Hahaha. (Minimaal één persoon heeft gelachen. Emotional support is belangrijk)

      Login om te reageren
    2. Martijn Bellaard schreef:
      12 november 2020 om 11:01

      Nu zijn het er twee

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs