Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Afscheid van Unisys-mainframe’ genomineerd voor vlekkeloze migratie

19 juli 2018 - 10:17ChannelInnovatie & Transformatie
Zamire Willems
Zamire Willems

Verzekeringsconcern Vivat uit Amstelveen heeft zijn verouderde Unisys-mainframe met hulp van Asysco en Tata Consultancy Services (TCS) gemigreerd naar een Microsoft SQL-omgeving. De migratie was nodig om de kosten te drukken en doorvoering van it-innovaties te vergemakkelijken. Een ruim twaalf maanden durend project met nauwelijks problemen, nul uitval en geen enkele escalatie die bij de raad van bestuur belandde. Voor de algemene jury van de Channel Awards 2018 reden om Afscheid van Unisys-mainframe te nomineren in de categorie Best Channel Project of the Year.

Het contract met Unisys kost Vivat jaarlijks zo’n 2,5 miljoen euro en zijn er steeds minder programmeurs beschikbaar die verstand hebben van EAE/Linc, de oude programmeertaal van Unisys. Een onderhandeling met Unisys voor een mogelijk alternatief liep op niks uit, waarna Vivat besloot samen met Asysco, specialist in het overzetten van Unisys- en IBM-mainframe- en Unix-omgevingen naar een open Microsoft-platform, een andere omgeving te onderzoeken. TCS wordt erbij gehaald voor het arbeidsintensieve testwerk, zo’n 80 procent van het testen). Het projectmanagement ligt bij de it-afdeling van Vivat. Er wordt maximaal anderhalf jaar uitgetrokken om het mainframe uit te faseren.

Op het Unisys-mainframe draaien van oudsher zelfgebouwde applicaties, voornamelijk van begin jaren ’90, die daarna zijn doorontwikkeld en ruim tweeduizend gebruikers ondersteunen binnen de afdelingen levensverzekeringen, schadeverzekeringen, financiën, risicomanagement, relatiebeheer en de it-afdeling zelf. Een deel ervan is de afgelopen jaren al vervangen door standaardpakketten, in het migratietraject draaide het vooral om de toepassingen die met het Leven-deel te maken hebben. In het project wordt overigens niet alles gemigreerd, er vindt een schoning plaats onder een groot aantal omgevingen, applicaties, databases en batchprogramma’s. Denk bijvoorbeeld aan conversie- en testomgevingen, omgevingen van oude rechtsvoorgangers en dergelijke. Uiteindelijk worden vijftien verschillende applicaties gemigreerd, getest en bekeken, waaronder acht bedrijfskritische systemen.

Terug naar alle genomineerden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    IBM sluit groot bpo-contract ‘Leven’ met Aegon

    Vis
    ActueelOverheid

    Unisys wint contract agentschap voor visserijcontrole

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs