Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Gates: Windows 95 was mijn hoogtepunt

30 mei 2008 - 13:34ActueelWerkplek & BeheerMicrosoft
Diederik Toet
Diederik Toet

De introductie van het oude besturingssysteem Windows 95 was voor Bill Gates het hoogtepunt van zijn loopbaan bij Microsoft. De bestuursvoorzitter neemt binnenkort meer afstand van zijn bedrijf en dus was er reden voor een terugblik.

Bill Gates ziet het oude besturingssysteem Windows 95 als hoogtepunt van zijn loopbaan. Dat bekende de bestuursvoorzitter van 's werelds grootste softwareleverancier aan een verslaggever van CBS News. "Windows 95 was een leuke mijlpaal", zei hij. Over de opvolgers van het besturingssysteem, zoals XP of Vista, zweeg Gates.

Windows 95 was Microsofts eerste grafisch georiënteerde besturingssysteem dat het oude platform MS-DOS integreerde met de al bestaande Windowsversies. MS-DOS werkte nog met tekstuele opdrachtregels en vereiste meer inzicht en kennis van de gebruiker.

Vista

Dat de topman het nieuwste besturingssysteem Vista niet als hoogtepunt noemde, zal weinig mensen verwonderen. "Het is geen mislukking en ook geen fout", zei hij later op de dag. "Terugkijkend zijn er wel dingen die we anders zouden doen." De verkoopcijfers van Vista blijven achter bij de verwachtingen die zijn bedrijf in eerste instantie had.

Gates deed zijn uitspraak eind mei tijdens een bijeenkomst in Californië. Zijn optreden op de bijeenkomst wordt door sommigen gezien als eerste afscheidsmoment. De 52-jarige Amerikaan doet binnenkort nog meer afstand van ‘zijn' Microsoft als hij met pensioen gaat. Gates blijft voorlopig nog bestuursvoorzitter en levende icoon van de softwarereus, maar zijn vroegere functies van ceo en chief software architect zijn al geruime tijd overgedragen aan respectievelijk Steve Ballmer en Ray Ozzie. Zij zullen binnenkort de zaak zonder Gates moeten draaien, hoewel hij eerder deze maand al bekende ook na zijn pensionering eenvijfde van zijn tijd aan Microsoft te willen besteden.

Meer over

BesturingssystemenWindows 95/98/Me

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    Bill Gates
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Gates dankt succes aan concurrenten

    19 reacties op “Gates: Windows 95 was mijn hoogtepunt”

    « Oudere reacties
    1. Jan van Leeuwen schreef:
      1 juni 2008 om 11:52

      Geen enkel Windows-systeem heeft ooit de stabiliteit van VMS kunnen evenaren, misschien heeft Cutler wel enig goeds gedaan om de stabiliteit van Win NT te vergroten maar wie ooit uitgebreid met VMS gewerkt heeft weet dat NT dat niveau nooit gehaald heeft of zal halen.

      Het juiste citaat met berekking tot de relatie luidt:
      “VMS was the DEC operating system that greatly influenced Cutler’s later development of Windows NT.”

      Dus het is niet zo dat NT uit VMS is voortgekomen, DEC heeft altijd meer kwaliteit geleverd.

      Login om te reageren
    2. Maarten schreef:
      1 juni 2008 om 17:25

      @R.Heinen: Windows 95 heeft een kernel met erg weinig NT-invloeden en dat is juist de reden dat die lijn met Windows ME ten einde is gekomen.

      Login om te reageren
    3. Madman schreef:
      2 juni 2008 om 10:59

      Over VMS en WNT…

      Kent iemand de naam van de computer nog uit “2001, a space odyssey”. van A.C. Clarke?

      De naam was HAL en dit komt van… IBM H-I A-B L-M

      Let op de letters in het alfabet, VMS-WNT is dus echt geen toeval!

      Login om te reageren
    4. Jan van Leeuwen schreef:
      2 juni 2008 om 11:20

      Dat Cutler WNT en VMS op die manier als associatie aan elkaar heeft willen knopen geloof ik graag. Per slot was, en is, VMS een zeer goed OS, en in zijn dromen wilde hij dat misschien ook voor WNT, het is er alleen niet van geworden.

      Login om te reageren
    5. R.Heinen schreef:
      2 juni 2008 om 11:35

      Op de link
      http://antitrust.slated.org/www.iowaconsumercase.org/011607/2000/PX02210.pdf
      is nog een aardige email wisseling te vinden tussen Bill Gates en onder andere Roger Heinen en Steve Ballmer betreffende Windows 95.

      Login om te reageren
    6. beer schreef:
      2 juni 2008 om 13:32

      Ik snap het niet helemaal.
      Er was DOS. Daar werd een grafische schilletje overheen gegooid dat heette windows 3.1.
      Dat was niet multitasking etc. Met 95 veranderde dat wel, maar het was nog steeds een schil op DOS. Niets meer dan dat. Dat Billy dat als mijlpaal ziet zegt mij genoeg over Microsoft. Ook nu weer krijgen ze het niet eens voor elkaar om hun eigen standaard OOXML in Word te integreren bijvoorbeeld.
      En waarin Billy wel gelijk heeft, ook XP is het niet. Het is nog steeds niet multi-tasking. Doe maar een contrl-alt-del, dat is altijd maar weer afwachten als een taak vast zit.

      Login om te reageren
    7. henny schreef:
      3 juni 2008 om 12:01

      Het meest trots op windows 95?
      Hij moet eens op http://www.IhatemyITdepartment.com kijken. Daar zie je hoe blij mensen zijn als ze met zijn speeltjes moeten werken :-).

      Grappige site trouwens!

      gr.
      Henny

      Login om te reageren
    8. R.Heinen schreef:
      4 juni 2008 om 09:10

      In het boek “Show-stopper! : the breakneck race to create Windows NT and the next generation at Microsoft” is een en ander nog eens na te lezen (zie de link
      http://catalog.loc.gov/cgi-bin/Pwebrecon.cgi?v3=1

      Login om te reageren
    9. gast schreef:
      6 juni 2008 om 04:58

      heinen ben je soms familie dat die man je zo intereseerd

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs