Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Investering

ICT Group dankt omzetgroei aan overnames

22 augustus 2018 - 09:50ActueelWerkplek & Beheer
Suzanne Martens
Suzanne Martens

De Nederlandse ICT Group zag in het eerste half jaar van 2018 zijn omzet met 20 procent toenemen tot 60,9 miljoen euro. Hiervan komt 5 procent door organische groei, met name in de sectoren automotive en water & infrastructuur. De overige groei komt voornamelijk door overnames. Aan het eind van de streep noteert de ICT Group een winst van 5,7 miljoen euro (+120 procent). De organisatie moest wel tweehonderdduizend euro betalen voor de opstart van een Belgisch kantoor in Aartselaar.

ICT Group focust zich op de thema’s Smarter Industries, Smarter Cities en Smarter Health. Het genereert 37,7 miljoen euro uit de industrietak (+9 procent), gevolgd door 15,5 miljoen euro op het gebied van slimme steden. Daarmee realiseert het een groei van 69 procent (7,9 miljoen in het eerste half jaar van 2017). Deze groei komt voornamelijk door de overnames van Nedmobiel en Intraffic. Organisch groeide de tak namelijk met 17 procent.

Tot slot ziet het de omzet in de zorg-tak dalen tot ruim vier miljoen euro. Dit schrijft de organisatie toe aan een vertraagde levering van hartmonitoren en een lagere productiviteit. De resteren 3,5 miljoen euro omzet wordt uit overige zaken gegenereerd.

België

Uiteindelijk realiseert het bedrijf een netto winst van 5,7 miljoen euro. Het zegt dat bijvoorbeeld zijn personeelskosten in dit half jaar sterk is toegenomen tot 37,4 miljoen euro. Dat komt door de toename in het aantal medewerkers en salarisverhogingen. Ook namen de bedrijfskosten fors toe van 8,9 miljoen euro (eerste halfjaar 2017) tot 12,1 miljoen euro. Dit komt door de overnames, de investering in (de educatie van) het personeel, nieuwe partnerschappen en de viering van het veertigjarige jubileum.

Daarnaast heeft het ook tweehonderdduizend euro geïnvesteerd in de start van de Belgische dochter: ICT Belgium. In dat land beschikt het inmiddels over twee kantoren, te weten in Aartselaar en Bellegem. Het kantoor in Aartselaar werd in november 2017 geopend.

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ICT Group stapt in mobility-as-a-service

    ActueelInnovatie & Transformatie

    ICT Group koopt Zweedse it-consultant Additude

    ActueelLogistiek

    ICT Group bundelt software in OrangeNXT

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs