Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Licentie

Beperkte flexibiliteit van licentiemodellen kost omzet

13 januari 2022 - 09:10ActueelGovernance & Privacy
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Negen op de tien softwareleveranciers zeggen inkomsten mis te lopen door beperkte flexibiliteit van licentiemodellen en onvoldoende beheer van rechten.

Dit blijkt uit een internationaal onderzoek van Thales onder vierhonderd softwareleveranciers en leveranciers van intelligente apparaten. Eenzelfde percentage vreest dat hun producten worden gestolen, gemanipuleerd of gekopieerd.

Volgens iets meer dan de helft van de betrokken leveranciers komt dit doordat hun klanten flexibelere licentiemodellen nodig hebben. De oplossing is software op verschillende manieren aan te bieden. Klanten vragen om meer keuzes in uitrol, packaging en het beheren van rechten. Volgens Thales lopen softwareleveranciers die deze behoefte negeren en niets doen, het risico achterop te raken in een steeds concurrerender landschap.

Verder blijkt uit het onderzoek dat driekwart van de softwareleveranciers meer levering van software-as-a-service (saas) via de cloud verwacht. Twee derde ziet een toename van de levering van software op een hybride manier, waar zowel gebruik gemaakt wordt van een on-premise als cloud-omgeving.

Voordelen van saas zijn volgens de leveranciers een verbeterde gebruikerservaring, een betere klantwaarde en grotere omzetkansen.

Verkopers van software zien zich voor aanzienlijke uitdagingen gesteld als het gaat om licenties en rechten voor hun software. Liefst veertig procent ondervindt problemen bij het licenseren van hun oplossingen voor meerdere apparaten. Eenzelfde aantal ondervindt moeite met verschillende implementatie-omgevingen. Meer dan een derde geeft aan het lastig te vinden om het groeiende aantal gebruikers die op afstand werken, te ondersteunen.

Daarnaast verwachten leveranciers ook verlies te lijden door misbruik door klanten en gecompromitteerde software. Ze schatten dat er voor meer dan een kwart van hun software in het afgelopen jaar geen licentie was.

Meer over

LicentiesSaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    Strategische alternatieven voor VMware

    Ontdek 3 strategieën voor een succesvolle overstap

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Licentiekosten Microsoft in 2022 tot 30 procent hoger

    Softwarelicentie
    OpinieSoftware & Development

    Het einde van doorlopende licenties nadert

    Eén reactie op “Beperkte flexibiliteit van licentiemodellen kost omzet”

    1. Een Oudlid schreef:
      15 januari 2022 om 12:50

      We hebben niet alleen alternatieven zoals open source met een ander kostenmodel middels onderhoudscontracten maar ook ‘as-a-service’ middels softwaremetering. Wat betreft de flexibiliteit zijn er dus genoeg mogelijkheden en daarmee ook uitdagingen als het om ‘shadow IT’ van niet gecontracteerde oplossingen gaat. Tenslotte kennen we met apparaten ook het BYO concept, een uitdaging die met de pandemie nog wat groter is geworden door al het thuiswerken.

      Het probleem van gecompromitteerde software – zoals met Log4J – legt vooral de druk op het onderhoud van met name open source. Iemand hier noemde dat een ‘supply chain’ probleem in het configuratie management. Een proces wat door eerdere virtualisaties al voor een ontkoppeling van software en hardware zorgde om nog een uitdaging toe te voegen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs