Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Parijs neemt met eigen cloudstrategie afstand van EU

18 mei 2021 - 07:53ActueelCloud & InfrastructuurGoogleMicrosoft
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Frankrijk wil een eigen cloudstrategie ontwikkelen waarbij wél gebruik wordt gemaakt van Amerikaanse technologie. Daarentegen laat Parijs bepaalde gevoelige data veilig op servers opslaan op Frans grondgebied. Ook de verwerking van die data moet in handen van Franse of in elk geval Europese bedrijven komen. Als deze nationale spelers licenties nemen op de cloudtechnologie van Microsoft en Google, zijn ze technisch up-to-date.

De Franse minister van Financiën, Bruno le Maire, heeft dit plan gisteren gelanceerd. De bewindsman denkt aan een Frans-Amerikaanse industriële alliantie waarbij data volledig buiten de juridische greep van de VS blijven. Ook Amerikaanse inlichtingen- en veiligheidsdiensten kunnen zo onmogelijk rondsnuffelen in Franse data.

Volgens Le Maire is in de jaren zestig eerder zo’n soort samenwerking opgezet op gebied van kerncentrales. Frankrijk werkte bij civiele kernenergie met Amerikaanse licenties. De minister wil een betrouwbaar alternatief voor cloud computing ontwikkelen. Bedrijven ontvangen daarbij een label van betrouwbaarheid als ze aan de normen van de Franse overheid en bepaalde veiligheidseisen voldoen. OVHcloud en Outscale (Dassault), niet geheel verrassend Franse bedrijven, voldoen al aan die criteria. Dit label sluit aan op het Europese Gaia-X-project dat spelregels oplegt aan aanbieders van clouddiensten. Uit ontevredenheid over de snelheid waarmee het oorspronkelijk zelf door de Fransen geïnitieerde Gaia-X tot daden komt, heeft de regering in Parijs nu zelf een plan ontwikkeld om grip te krijgen op data. Het Franse plan is echter wel in te passen in de cloudplannen van de EU voor de volgende generatie cloud-infrastructuur.

Overigens presenteerden 27 Europese technologiebedrijven onlangs een plan voor de ontwikkeling van ‘data-soevereine diensten’. Deze zouden een alternatief moeten vormen op de clouddiensten van Amazon, Alibaba, Google en Microsoft.

Meer over

Licenties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Iedereen heeft baat bij Gaia-X

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Onrust over nieuwe EU-certificering clouddiensten

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Een op drie ict-beslissers overweegt Europese cloud

    Eén reactie op “Parijs neemt met eigen cloudstrategie afstand van EU”

    1. Een Oudlid schreef:
      18 mei 2021 om 08:46

      De bekende kruiwagen met kikkers van Europese samenwerking in combinatie met onvervalst nationalisme en opportunisme. Natuurlijk is het goed als nationale belangen aangaande data weer bovenaan op de agenda van nationale regeringen komen maar een label van betrouwbaarheid overtuigt niet als er alleen maar aan de normen van de Franse overheid voldaan moet worden. De Fransen staan nu eenmaal bekend om hun nationalistisch opportunisme want iedereen weet dat je voor betrouwbaarheid bij de Duitsers moet zijn terwijl de Engelsen bekend staan om hun pragmatisme.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs