Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IBM kondigt wijzigingen in de top aan

24 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Samuel Palmasino en John Thompson, twee oudgedienden bij IBM, maken promotie. IBM hoopt met de benoemingen meer armslag te krijgen in e-handelstoepassingen.

Palmasino gaat de post van chief operating officer bekleden. Hij gaat de scepter zwaaien over alle operationele afdelingen binnen IBM, waaronder verkoop, distributie en de administratie. Thompson krijgt als vice-voorzitter de opdracht mee om IBM’s aandeel in groeimarkten als Internet en draadloze communicatie te verstevigen. Beide nemen naar verwachting zitting in de Raad van Bestuur van het bedrijf en rapporteren rechtstreeks aan Louis Gerstner, het hoofd van IBM. Beide functies zijn enkele jaren onvervuld geweest.
Palmasino, die met 48 jaar best jong genoemd mag worden, kwam in 1973 als programmeur in dienst bij IBM. De laatste jaren vervulde hij managementposities, in eerste instantie bij de dienstverleningstakGlobal Servicesen later bij de divisie verantwoordelijk voor server- en opslagsystemen binnen het bedrijf. Thompson kwam in 1966 bij IBM en stuurde de laatste jaren de software-divisie van het bedrijf aan. Hij is 57 jaar.
Ondersteuning van de recente koerswijziging van het bedrijf in de richting van Internet is de belangrijkste reden voor de benoemingen. Topman Gerstner acht de promoties noodzakelijk om IBM meer armslag te geven in deze zeer competitieve markt. "Nu we aanbelanden bij een volgende stap in de hervorming van het bedrijf, hebben we een nieuwe organisatiestructuur nodig die ons beter in staat stelt om de markt van dag tot dag te analyseren en toekomstige groeikansen eruit te lichten." IBM geeft ook aan dat de benoemingen meer kandidaten opleverde voor opvolgers van topman Gerstner.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs