Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

TU Delft opent centrum GIS-technologie

09 november 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Met een Geo-Database Management Center (GDMC) wil de TU Delft een gedegen bijdrage leveren aan de ‘geo-informatieinfrastructuur’.

Daarbinnen moeten geografische gegevens zich probleemloos laten uitwisselen en GIS’en (geografische informatiesystemen) met elkaars data kunnen werken. Het GDMC wordt volgende week geopend.
Het onderzoekcentrum is een initiatief van prof. dr ir P. van Oosterom, die begin 2000 als hoogleraar GIS-technologie aantrad en na jaren een vacature bij de afdeling Geodesie opvulde. Hij wil met zijn GDMC tot de wereld-topvijf van GIS-universiteiten gaan behoren. Waarom? "Het zit er in principe in. De mix van geowetenschappen en technische informatica bij de TU vormt een goede basis."
De leerstoel is een uitvloeisel van het nationaal geodetisch plan van vijf jaar terug. Bij absentie van geschikte mensen is de post waargenomen door prof. dr ir M. Bogaerts, hoogleraar Vastgoedinformatie en de man achter een andere TUD-researchgroep, het Center for Computer Graphics and Mapping. Deze researchgroep is een zachte dood gestorven, maar bij de komst van Van Oosterom waren leden van de onderzoekgroep nog wel actief, met zaken als gegevenskwaliteit, remote sensing, kartografie, 3D en virtual reality. Van Oosterom: "Alleen, de samenhang ontbrak en het thema geodatabasetechnologie, waarop ik me wilde richten, was precies het bindmiddel tussen die onderwerpen." Zo verrijst aanstaande woensdag, aan het eind van een themadag over Java-GIS, uit de as van het CCGM het GDMC.
Van Oosterom: "GIS ontwikkelt zich onmiskenbaar tot essentieel gereedschap binnen de netwerkmaatschappij. Van een standalone-systeem ging het naar meerdere systemen die bestanden uitwisselden. Wil dat werken, dan moet je al heel wat met elkaar afspreken. Beter is het als gebruikers van dezelfde gegevens, die samen dus een informatiegemeenschap vormen, data bij de bron kunnen aftappen. Dan moeten ze dus makkelijk toegang hebben tot de geodatabase, die deze gegevens opslaat. Daartoe wordt gewerkt aan een gestandaardiseerde geo-informatieinfrastructuur."
 

Meer over

GIS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    De CX-transformatie van Carglass met Genesys: mensen, data en journeys verbinden
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    PATS: drones als ongediertebestrijding (PATS Drones en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    IGV Fieldlab SAIL: een digitaal veiligheidsnet voor SAIL 2025 (Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    Versnellen beroertezorg met slimme StrokePointer in de ambulance (TrianecT, KPN IoT en Amsterdam UMC)
    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse ict-dienstverleners investeren weinig in R&D

    Security & Awareness

    Kort: Hack bij Basic-Fit, innovatiebox spekt ASML en Booking (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Franka Emika
    Innovatie & Transformatie

    TNO: zonder robots verdwijnt de maak­in­du­strie uit Nederland

    Data & AI

    Di­gi­ta­li­se­ring is red­dings­boei voor kwakkelende maak­in­du­strie

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs