Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Gratis Internet is kort leven beschoren

06 september 1999 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

Gratis Internet is van korte duur, omdat de gewone telefoonlijnen ongeschikt zijn voor grote bandbreedte. Het effect van gratis Internet is dan ook een steeds grotere belasting van de koperen lijnen.

Deze grote bandbreedte is vooral nodig omdat video over Internet dat vereist. Juist video is in al zijn vormen de onafwendbare ontwikkeling van het wereldwijde web.
Dit meent Boudewijn Nederkoorn, voorzitter van Surfnet, dat de verbindingen verzorgt voor de hogescholen en universiteiten. Deze instelling is ook sterk betrokken bij Gigaport, dat al hoge-snelheid lijnen aanlegt. Nederkoorn pleit voor nog meer verbindingen, bijvoorbeeld via het aanleggen vandark fiber, zoals dat in de Verenigde Staten geschiedt: grote netwerken van glasvezel, met als standaard 155 Mb per seconde, in plaats van de huidige topsnelheid van koperdraad, 64 Kb per seconde.
Het aantal aanbieders van ‘gratis’ Internet stijgt snel, en is nog niet aan zijn maximum, zo verwacht de markt. Echt gratis is het zelden; er zijn wel degelijk kosten voor de gebruiker, waaronder een vaste eerste inleg van rond de twintig gulden en een helpdesk die voor ongeveer een gulden per minuut telefonisch aanspreekbaar is. Daarbij kunnen de omvang en de kwaliteit van het aanbod sterk variëren. Deze kosten zijn echter niet erg zichtbaar, en verleiden zo steeds sneller mensen tot gebruik van Internet.
De inkomsten uit gratis Internet lopen via de telefoontikken. De carriers ofwel beheerders van de lijnen verdienen aan de telefoontikken. Die opbrengst delen zij met de aanbieders van toegang tot Internet. De beheerders van koperdraad hebben er belang bij om zoveel mogelijk mensen zolang mogelijk te laten doortikken.
Nederkoorn vindt dat de grote carriers, zeker KPN, te weinig investeren in nieuwe, snelle lijnen, en dat de prijzen van dergelijke lijnen veel te hoog zijn. Zelf heeft Surfnet al enkele malen snelle vaste verbindingen laten aanleggen, onder meer tussen Maastricht en Hasselt in België, en tussen Delft en Zoetermeer. Ook legt het al snelle verbindingen aan tussen locaties van onderwijsinstellingen binnen steden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    IT Strategy & Governance

    Nederland derde op EU-innovatieranglijst

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs