Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Muziekindustrie steunt anti-kopieersoftware

04 mei 2003 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Enkele grote platenmaatschappijen sponsoren de ontwikkeling van software die de computers en internetverbindingen afsluit illegale downloaders.

Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times. Het resultaat van de software-ontwikkeling zou variëren van de vertraging van de internetverbinding tot het blokkeren van het download-proces. Sommige programma’s moeten, vermomd als muziekbestanden, verdeeld worden via downloadsites.
 
Zo is er een gepland programma dat een Trojaans paard is, en dat de gebruikers die gratis muziek willen kopiëren, doorverwijst op websites waar ze legale muziekbestanden kunnen kopen. Een ander programma zou de computer van de downloader blokkeren voor bepaalde tijd, soms urenlang, en wanneer de gebruiker zijn computer herstart gaan niet-opgeslagen gegevens verloren.
"Je kan allerlei dingen doen – en sommige zijn behoorlijk gemeen", vertelde Marc Morgenstern, ceo van softwarebedrijf Overpeer, aan The New York Times.
 
Volgens de Amerikaanse krant sponsoren de vijf grootste platenlabels – Vivendi’s Universal Music Group, Warner Music Group van AOL Time Warner, Sony Music Entertainment, Bertelsmann’s BMG en EMI Group – allemaal de ontwikkeling van antipiraterij-software, maar geen van de vijf wil daar wat over kwijt. Hoe dan ook lijkt het er sterk op dat de muziekindustrie de strijd tegen illegale muziekkopieën wil opvoeren. Niet verwonderlijk, want volgens de platenmaatschappijen zorgt de populaire muziekpiraterij voor een wereldwijd inkomstenverlies van maar liefst vier miljard dollar per jaar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    3 reacties op “Muziekindustrie steunt anti-kopieersoftware”

    1. Dick Schram schreef:
      5 mei 2003 om 15:19

      indien de software en muziek cd’s een normale prijs zouden zijn, en dus beter betaalbaar, word er zowiezo stukken minder gekopieërd het verhaal van de producenten is alleen maar eigen belang, en zogenaamd in het belang van de artiesten die bijna niets krijgen. Bill Gates is niet voor niets een van de rijkste mensen ter wereld.

      Login om te reageren
    2. Gert Brussen schreef:
      5 mei 2003 om 17:26

      Het lijkt mij dat hier dus weer een schone taak ligt voor de producenten van virusscanners en firewalls om ons voor de walgelijke praktijken van de platenmaatschappijen te vrijwaren. Het kan natuurlijk niet zo zijn dat een maatschappij om wat voor reden dan ook iemands systeem kan lamleggen! Bovendien, als de CD’s eindelijk eens een normale prijs zouden kennen dan zou de lol van het downloaden vlug verloren gaan. Een ‘normale’ cd gaat altijd nog boven een kopie, al was het alleen al om het boekje etc.

      Login om te reageren
    3. wim schreef:
      5 mei 2003 om 18:10

      Betaal muzikaten een ‘normaal’ bedrag voor hun muziek en niet van die gigabedragen waardoor muziek een gewoon iets wordt en net als elekticiteit en water of kabel gebruikt kan worden tegen een bepaalde vergoeding per maand of per jaar en naar rato.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs