Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Financiering finance geld

ABN Amro: ict-sector verhoogt investeringen in 2019

23 november 2018 - 13:54ActueelInnovatie & TransformatieABN Amro
Diederik Toet
Diederik Toet

Nederland digitaliseert zijn productieprocessen en de ict-sector blijft daarvan ook in 2019 profiteren. Ict-bedrijven investeren komend jaar gemiddeld zelfs meer dan in 2018, becijferen economen van ABN Amro in hun recentste Sectorbarometer.

‘De sterke investeringen in de TMT-sector worden gedreven door de aanhoudende digitalisering van productieprocessen in de andere sectoren van de economie’, schrijven de economen. Onder TMT verstaan ze technologie, media en telecom. Deze sector is, samen met de voedingsmiddelensector, de enige waarin de investeringen komend jaar volgens hen omhoog gaan.

Volgens ABN Amro kenmerkt de branche zich door een duidelijke tweedeling. Vooral ict-bedrijven profiteren van de digitalisering van de samenleving, terwijl drukkerijen, uitgevers en telecombedrijven hun verdienmodel verder onder druk zien staan. De onderzoekers scharen dergelijke ondernemingen onder dezelfde sector als ict. Toch slaat de balans uit naar het positieve.

‘Aanzienlijke investeringsbereidheid’

‘De ondernemers in de sector zijn nog steeds positief over de toekomst en dat is terug te zien in de investeringsbereidheid. Deze blijft aanzienlijk’, aldus de schrijvers van het rapport. 7,6 procent van de ondernemers in de ict-sector verwacht komend jaar te investeren. Een jaar geleden bedroeg dit percentage nog 4,9. In de meeste andere sectoren van de Nederlandse economie denken bedrijven in 2019 juist minder te investeren dan in 2018.

Ondanks het gunstige economische klimaat, rekenen de economen op een lichte stijging van het aantal faillissementen. Zelfs in de ict-sector kunnen achterblijvers omvallen wanneer zij het hoge tempo van innovatie niet kunnen bijbenen, aldus de bank. Het rapport vermeldt bovendien schaarste in de markt van goed opgeleid ict-personeel.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Daling
    ActueelInnovatie & Transformatie

    KPMG: Minder investeringen in startups

    ActueelInnovatie & Transformatie

    ‘Investeringen in digitalisering zorg moeten omhoog’

    fintech
    ActueelFinanciële dienstverlening

    Forse groei investeringen fintechbedrijven

    ActueelFinanciële dienstverlening

    ICT-investeringen in vijftien jaar fors gestegen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs