Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Lotusphere: IBM brengt technologie naar cloud

19 januari 2010 - 04:43ActueelCloud & InfrastructuurIBM
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

IBM heeft bij de opening van de jaarlijkse softwareconferentie Lotusphere in Orlando een reeks nieuwe producten en diensten aangekondigd. De basis vormt het vorig jaar aangekondigde cloud-platform LotusLive, waarmee gebruikers kunnen samenwerken via e-mail, webconferencing en sociale netwerken. De onderzoeksafdeling van IBM ontwikkelt voor dit platform nieuwe toepassingen onder de naam LotusLive Labs.

 Voorbeelden van nieuwe ontwikkelingen die tijdens Lotusphere worden gepresenteerd, zijn Slide Library, waarmee gebruikers gezamenlijk kunnen werken aan presentaties en Composer, waarmee mash-ups kunnen worden gemaakt van de verschillende diensten binnen LotusLive. Een andere toepassing neemt presentaties tijdens vergaderingen op en zet ze om in geschreven tekst en doorzoekbare audio en video.

IBM verwacht in het tweede kwartaal van 2010 een nieuwe editor presenteren, Project Concord, waarmee gebruikers gezamenlijk documenten, presentaties en spreadsheets kunnen maken en delen. In de tweede helft van het jaar geeft het softwarebedrijf de zogeheten application programming interfaces (API's) vrij waarmee IBM-partners toepassingen voor LotusLive kunnen creëren.

Kleine ondernemingen

De fabrikant richt zijn diensten nu ook op kleinere ondernemingen, door het minimumaantal gebruikers bij een abonnement op LotusLive Notes te verlagen van duizend naar 25. Daarbij kunnen klanten kiezen voor een hybride dienst: gebruikers kunnen zowel via de Notes-client hun gegevens beheren, als via een browser in de cloud. Lokaal opgeslagen gegevens en data in de cloud worden steeds door de software met elkaar gesynchroniseerd.

Samenwerking

Lotusphere staat dit jaar volledig in het teken van samenwerking. Tijdens de opening was vooral veel aandacht voor samenwerking met behulp van cloud computing en mobility. IBM ontwikkelt clients en applicaties voor de meest gebruikte smartphones zodat daarop Lotuslive kan worden gebruikt. Een Lotus Notes client voor de Blackberry van fabrikant Research in Motion zal IBM via resellers verkopen.

De jaarlijkse conferentie wordt dit jaar voor de zeventiende keer gehouden. Het evenement wordt bezocht door ruim vijfduizend enthousiastelingen, ook wel aangeduid als 'Loti', onder wie ruim 1300 IBM-partners.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Cloud management
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    IBM: ‘Software maakt de grote show in cloud’

    IBM
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    IBM maakt werk van zakelijke Facebook

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IBM migreert Audi naar SAP-cloud

    IBM
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IBM introduceert SmartCloud-platform

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IBM vernieuwt cloud-platform

    deal overeenkomst partner samenwerking akkoord
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Dutch Cloud gaat met IBM samenwerken

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs