Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

PQR adviseert Almelo over back-up

26 juni 2012 - 14:38ActueelCloud & InfrastructuurPQR
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Gemeente Almelo maakt gebruik van een nieuwe back-upomgeving. Deze omgeving kan met minder opslagcapaciteit meer data langer en veilig bewaren maar ook terughalen. Ict-dienstverlener PQR heeft de gemeente geadviseerd bij de aanschaf en implementatie.

Gemeente Almelo heeft te maken met een enorme groei in digitale gegevens. Deze data moeten niet alleen veilig bewaard worden, maar ook bruikbaar blijven. 'Onze back-upinfrastructuur kon dit eigenlijk niet meer aan', zegt Peter Eerhard, projectmanager ict bij gemeente Almelo. 'Daarnaast was de manier van opslag, op tapes, te kwetsbaar en te arbeidsintensief. Aangezien de gemeente erg veel waarde hecht aan het zorgvuldig omgaan met gegevens in het kader van de Wet bescherming persoonsgegevens was het hoog tijd voor een nieuwe, flexibele en moderne back-upomgeving.'

HP Ibrix x9720

PQR adviseerde de gemeente Almelo om over te stappen op een HP-oplossing, gecombineerd met al in gebruikzijnde CommVault-software. Nieuwe hardware in combinatie met moderne datamanagementsoftware, die gegevens op een kosteneffectieve en veilige manier bewaart. De gemeente heeft een back-up to disk-oplossing in de vorm van HP Ibrix x9720 Base Racks aangeschaft. Deze storage-oplossing gecombineerd met een Capacity-licentie van CommVault Simpana 9 CLA, CommVault-deduplicatie en CommVault Virtual Server Agent (VSA) back-up, levert een betrouwbare, flexibele en beveiligde back-upomgeving op.

Bijkomend voordeel van deze manier van databack-up is dat de hoeveelheid ruimte die nodig is om de gegevens te bewaren significant afneemt. Omdat de back-updata wordt gededupliceerd, is er 80 tot 90 procent minder behoefte aan opslag. De ruimte die de data inneemt, wordt dus met een factor tien tot twintig gereduceerd. Alle back-ups zijn online beschikbaar en kunnen al naar gelang behoefte realtime teruggehaald en gebruikt worden.

Archiveren van data en e-mail

'De HP en CommVault back-upcombinatie zorgt ervoor dat de gemeente belangrijke gegevens veilig bewaart, maar wel direct kan benaderen en tegen lagere kosten en minder arbeidsintensief', aldus Bas ter Heurne, salesmanager bij PQR. Gemeente Almelo is inmiddels bezig met de volgende fase op het gebied van datamanagement. Hierin staat vooral het archiveren van data en e-mail centraal.

Meer over

ArchiveringBack-upStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Nederlands Kanker Instituut-Antoni van Leeuwenhoek
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Antoni van Leeuwenhoek kiest HDS-opslag van PQR

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    PQR richt infrastructuur Hollands Kroon in

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    PQR virtualiseert ICT bij gemeente Houten

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    PQR vernieuwt ICT Brabants historisch archief

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    PQR virtualiseert labomgeving KW1C met VMware

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    PQR voert NetApp-opslagsysteem in bij Mitros

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs