Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Friese zorgpartners kiezen EMC-storage via i3 Groep

20 juli 2012 - 13:32ActueelCloud & InfrastructuurDell EMCi3 groep
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

De samenwerkende Friese ziekenhuizen Medisch Centrum Leeuwarden en Tjongerschans in Heerenveen kopen op advies van storageleverancier i3 Groep gemeenschappelijke storage- en san-apparatuur van EMC. I3 Groep verzorgt de installatie, implementatie en migratie van EMC VNX-apparatuur en Brocade-switches.

De Fiese ziekenhuizen werken sinds begin 2012 samen met de verpleeg-, verzorgings- en thuiszorginstelling Noorderbreedte in Grou onder de koepel Zorgpartners Friesland, in de vorm van drie separate bedrijfsonderdelen onder één holding. De twee ziekenhuizen stonden op het punt de storage- en SAN-infrastructuur te vervangen. Bij het vervangen van de storage-infrastructuur van beide ziekenhuizen is door adviseur i3 Groep de mogelijkheid van het delen van apparatuur meegenomen.

Elk ziekenhuis krijgt een eigen implementatie, die later zullen worden geïntegreerd. 'Het wordt wel een implementatie, maar op twee verschillende locaties. Er zullen dezelfde beginselen worden gebruikt, zodat een samenvoeging in de nabije toekomst vlekkeloos kan plaatsvinden', zegt een woordvoerster van i3 Groep.

De zorgpartners wilden de datagroei op verschillende manieren kunnen opvangen, uitwisselbaarheid van beheer, risicospreiding door de data over beide locaties te verdelen en de mogelijkheid voor een derde-datacenter-concept. De keuze viel op EMC. De appartuur biedt een lagere beheerinspanning door moderne storagefunctionaliteiten en uitgebreide beheer- en rapportagetooling. Bovendien besparen de ziekenhuizen op energieverbruik en vloeroppervlak.

Migratie

i3 Groep begeleidt MCL en Tjongerschans de komende periode met de installatie, implementatie en migratie van EMC VNX-apparatuur en Brocade-switches. De systemen verhogen de beschikbaarheid zodat de opslaginfrastructuur voor MCL en Tjongerschans de komende jaren is geborgd en het pad naar eventuele integratie openstaat.

Het contract, dat in juni werd getekend, heeft een looptijd van vijf jaar.

Meer over

NetwerkenSANStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    rechter rechtszaak rechtbank
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    i3 groep neemt verlies in kort geding

    ActueelCloud & Infrastructuur

    i3 groep verliest kort geding hardware Easi2010

    Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    i3 groep eist verbod hardwaregunning Easi2010

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    i3 groep stelt ICT-calamiteitenplan Wolter & Dros op

    Voorzitter hamer
    ActueelCarrière

    ITAA-werknemers winnen kort geding i3 Groep

    Verhuizing
    ActueelCloud & Infrastructuur

    i3 Groep stopt met dataopslagtak Ensis

    4 reacties op “Friese zorgpartners kiezen EMC-storage via i3 Groep”

    1. Kor schreef:
      22 juli 2012 om 14:11

      Wauw EMC?

      In deze tijd van kostenbesparing wel een vreemde keus, EMC is in het algemeen de duurste leverancier van storage oplossingen.

      Misschien wordt het tijd voor een algemeen datacenter voor ziekenhuizen, ze werken neem ik aan met dezelfde software en onderling zal er veel informatie gedeeld worden denk ik.

      Login om te reageren
    2. Jerome schreef:
      23 juli 2012 om 07:10

      Ik heb liever een ziekenhuis dat Storage koopt van een leverancier die daarin gespecialiseerd is (EMC, toonaangevend)om te zorgen dat mensenlevens niet op het spel worden gezet voor een kostenbesparing op storage. Daarnaast is EMC echt niet veel duurder en soms zelfs goedkoper dan Netapp, IBM, HP of HDS.

      Laten we niet vergeten dat zorg verlenen volledig afhankelijk is van informatievoorziening. En een ziekenhuis heeft niet als doel om te besparen, zij zijn een commerciele instelling, geen overheid.

      Login om te reageren
    3. Jan - Dennis de Graaff schreef:
      23 juli 2012 om 09:04

      @Kor, niet ieder ziekenhuis heeft dezelfde applicaties en je ziet nog steeds wisselende gedachten over concurrentie of collega.

      Bij de aanschaf van dergelijke cruciale componenten, dient de vraag gesteld te worden “Wat kost het de organisatie als desbetreffende component, niet beschikbaar is, wat betekend dit voor de doorgang van mijn core business, maar belangrijker nog wat betekend dit voor de patiëntveiligheid binnen mijn ziekenhuis ….?”

      Login om te reageren
    4. Ed schreef:
      2 augustus 2012 om 06:30

      Ze hadden dit iets eerder moeten lezen:

      http://www.theregister.co.uk/2012/01/13/tieto_emc_crash/

      Ik heb zelf jarenlang Legato gebruikt maar toen ze door EMC werden overgenomen ging het heel snel bergafwaarts met ondersteuning, ontwikkeling en je kon merken dat het nog voornamelijk ging om centen melken.

      Ik heb geen ervaring met VNX maar ik heb er nog niet veel goeds over gehoord uitgezonderd het feit dat ze eens een keer een SPEC benchmark hebben gezet. (Was ook niet zo moeilijk als je één van de eersten bent met alleen flash-storage.)

      Een beetje beter marktonderzoek doen kan geen kwaad.

      Ik wens i3 en de zorgleveranciers in Friesland meer geluk toe dan de mensen in Zweden hebben gehad.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs