Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Handen schudden

Infradata legt voor Surfsara Juniper-netwerk aan

17 januari 2013 - 08:24ActueelCloud & InfrastructuurInfradataJuniper NetworksSurfsara
Rik Sanders
Rik Sanders

Surfsara heeft Infradata geselecteerd als integrator van de eerste in Nederland te bouwen netwerkinfrastructuur, gebaseerd op Juniper Networks Qfabric. Surfsara, voorheen Sara, is de ict-infrastructuurdienstverlener op het gebied van zware systemen voor universiteiten en hogescholen. Vanwege de constante toename van het dataverkeer zocht Surfsara naar een passende oplossing voor het opschalen van het netwerk.

Surfsara ondersteunt onderzoekers in Nederland met een geïntegreerde ict-infrastructuur en biedt diensten en expertise aan op het gebied van computing, dataopslag, visualisatie, netwerk, cloud en e-science aan onderzoekscentra, universiteiten en het bedrijfsleven. De ict-dienstverlener participeert in projecten op het vlak van grootschalige dataopslag en dataprocessing voor de Large Hadron Collider (CERN Genève) en LOFAR.

Uit verschillende aanbiedingen voor het opschalen van het netwerk viel de keuze op netwerkintegrator Infradata die een oplossing bood op basis van de producten van Juniper Networks. De gekozen oplossing QFabric is een nieuw netwerkconcept dat leidt tot een vereenvoudiging van netwerkinfrastructuren in datacenters. In dit concept worden de logische delen van een L2/L3- switch uit elkaar gehaald en in aparte fysieke machines gestopt. Hiermee wordt het volgens Surfsara mogelijk een flexibel en robuust netwerk op te zetten dat eenvoudig schaalt en goed centraal te beheren is.

Bij de keuze speelde mee dat Infradata al jarenlang samenwerkt met Juniper. De opdracht bij Surfsara is voor Infradata het eerste project in Nederland waarbij het QFabric-concept van Juniper Networks wordt uitgerold.  

Infradata

Infradata is een networkintegrator uit Leiden, opgericht in 2004 door Leon de Keijzer (voorheen werkzaam geweest bij Q&I, Landis/Detron en Imtech Telecom), met buitenlandse vestigingen in België, Engeland en Polen. Als integrator richt het bedrijf zich  op het ontwerpen, leveren, implementeren, onderhouden en beheren van netwerken voor telecomoperators, kabelexploitanten, mobiele operators, DSL-operators, hostingproviders, contentproviders en internetserviceproviders.

Het bedrijf is officieel partner van Juniper Networks, Brocade Networks, Efficient IP, Citrix Systems, MRV, BroadForward, Barracuda Networks, Arbor Networks, Acme Packet, Mediatrix en Arris. Het bedrijf zegt gespecialiseerd te zijn in de integratie van spraak en data, en van vaste en mobiele netwerken.

Meer over

NetwerkenSwitches

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Sara en Vancis gaan definitief naar Surf

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Sara gaat in 2013 onder Surf verder als Surfsara

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Surf neemt supercomputerspecialist Sara over

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Infradata levert netwerk aan MuntInternet

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs