Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
ICTroom

ICTroom bouwt energiezuinig datacenter Ricoh

21 mei 2013 - 09:19ActueelCloud & InfrastructuurICTroomRicoh
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Leverancier van document management-oplossingen Ricoh Nederland heeft een nieuw hoofdkantoor betrokken in het Paleiskwartier in Den Bosch. Datacenterleverancier ICTroom ontwierp en bouwde een energie-efficiënte computerruimte met een uitzonderlijk lage PUE van 1,14. Daarnaast wordt er in de computerruimte gebruik gemaakt van warmte/koude-opslag.

Duurzaamheid is in het beleid van Ricoh een belangrijke pijler. Een computerruimte met een verantwoorde Power Usage Effectiveness (PUE) is daar onderdeel van. ICTroom heeft voor Ricoh Nederland een computerruimte met een extreem lage PUE van maar 1,14 ontworpen. Volgens ICTroom is dit een van de laagste waarden die in Nederland gerealiseerd is voor een kantooromgeving.

‘Onze nieuwe computerruimte past precies in wat Ricoh wil uitstralen’, meent Arjan Rops, senior project manager bij Ricoh. ‘Verantwoord ondernemen en efficiënt omgaan met energie zit in de genen van dit bedrijf. Wij willen iets aan de maatschappij en het milieu teruggeven.’

In 2013 heeft Ricoh Nederland een nieuw hoofdkantoor betrokken in het Bossche Paleiskwartier. Er werken ruim veertienhonderd medewerkers, onder meer aan opdrachten voor grote organisaties en multinationals.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Atos en ICTroom sluiten datacenter-alliantie

    Ricoh Den Bosch
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ricoh Nederland aast op ICT-dienstverlener

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ICTroom bouwt twin-locatie DatacenterFryslân

    2 reacties op “ICTroom bouwt energiezuinig datacenter Ricoh”

    1. Ben Kritisch schreef:
      21 mei 2013 om 13:45

      En wederom een fake geval van MVO. Hoezo duurzaamheid een belangrijke pijler? Dikke neus, voor Ricoh is dit slechts een slimme marketingtruc. Iemand al gezien wat deze zgn. duurzame organisatie aan nieuwe kantoorruimte langs de A2 achterlaat?

      Meneer Rops u verkoopt lullekul. Is er nu werkelijk niemand die hier op ingrijpt, of blijven we allemaal braaf en trouw aan de leiband van Corporate Nederland lopen? Met als resultaat dat het helemaal een grote klerezooi wordt in dit land.

      Login om te reageren
    2. Reza Sarshar schreef:
      21 mei 2013 om 17:36

      Duurzaamheid kent een keten met verschillende schakels erin. Het begint bij de inkoopfase, gebruikfase en loopt door tot recycling van de betreffende object. Mooi om een datacenter duurzaam op te bouwen maar als de andere schakels in de keten niet duurzaam zijn (ingericht) dan heb je er niks aan.
      Het is misschien een mooie marketing voor ICTroom maar dat zegt niks over het duurzaamheidsbleid van Ricoh, vind ik!

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs