Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Huawei nabij verkoop van x86 server-divisie

02 november 2021 - 17:14ActueelCloud & InfrastructuurHuawei
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Huawei is in een ver gevorderd stadium van onderhandelingen over de verkoop van zijn x86 server-divisie. Het Chinese techconcern, zwaar getroffen door Amerikaanse exportbeperkingen, kan lastig aan hoogwaardige Intel-chips komen.

Persbureau Bloomberg meldt dat Huawei haar server-belangen wil overdoen aan een Chinees consortium. Opvallend is dat ook een overheidsbedrijf tot de potentiële kopers behoort. Eerder in de geschiedenis van Huawei reikte ‘Beijng’ de helpende hand. Ditmaal zou Henan Information Industry Investment, een dochter van het staatsbedrijf Henan Investment Group, kapitaal in de server-divisie willen steken. Ook de provincie Hubei maakt van het consortium deel uit.

Huawei’s financiën staan onder sterke druk nu de aanvoer van computerchips stokt. Over het afgelopen kwartaal zag de techreus de inkomsten met 38 procent dalen. Het was het vierde achtereenvolgende kwartaal dat Huawei’s omzet daalde. En dat terwijl het concern met zijn omzet- en winstgroei jarenlang dubbele cijfers haalde. Vooral de zakelijke it ging steeds meer tot de groei bijdragen. Eind 2018 was Huawei al de op twee na grootste leverancier van servers ter wereld. De jaarlijkse groei bedroeg toen 46 procent aanzienlijk meer dan de concurrentie. Huawei was in hoog tempo bezig zijn op x86 gebaseerde traditionele servers te upgraden naar ‘intelligente servers’; de x86 FusionServer Pro was het paradepaardje.

De concernstrategie van het bedrijf was erop gericht om naast mobiele telefoons en telecomnetwerken van zakelijke it de derde poot te maken. Maar de Amerikaanse maatregelen die een jaar geleden werden uitgebreid tot een totaalverbod op de levering van halfgeleiders aan Huawei, doorkruisten dat voornemen. Inmiddels heeft het concern zijn koers bijgesteld en zich gestort op het maken van elektrische auto’s en de toelevering van apparatuur aan Chinese kolenmijnen en havenbedrijven.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Telco’s deels gecompenseerd voor ‘Huawei-schade’

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Huawei krijgt geen chips meer, maar houdt hoop

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs