Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
browser logo

Microsoft Edge draait voortaan op Chromium

16 januari 2020 - 12:45ActueelCloud & Infrastructuur
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Microsoft gaat vanaf nu een nieuwe versie van zijn webbrowser Chromium verspreiden voor Windows en MacOS. De nieuwe versie krijgt een nieuw logo, maar onder de motorkap ligt de ingrijpendste vernieuwing: de browser draait op Google’s opensource Chromium-engine.

Microsoft had vorig jaar al aangekondigd dat het de EdgeHTML-engine zou gaan inruilen voor de Chromium-engine. Dat moest vooral heel wat compatibiliteitsproblemen oplossen. Van de browser was ook al enkele maanden een beta-versie beschikbaar. Nu komt de eerste officiële versie uit, al verspreidt Microsoft die nog niet aan alle klanten tegelijk. De uitrol verloopt in verschillende fases. Wie dat absoluut wil, kan de browser ook handmatig installeren.

Edge is, naast Chrome, ook lang niet de enige browser die op Chromium draait, ook concurrenten als Brave en Vivaldi doen dat. Firefox doet dat dan weer uitdrukkelijk niet. Mozilla, de moedermaatschappij van Firefox, heeft ook al gewaarschuwd voor een nieuw browsermonopolie nu ook Edge overstag is gegaan. Mozilla verwijst daarmee naar het begin van deze eeuw toen ongeveer elke internetsurfer Explorer als browser gebruikte. Een product van, ironisch genoeg, Microsoft.

Van de nieuwe Edge komen ook versies voor iOS en Android. Microsoft voorziet in een nieuwe ‘Privacy Promise’ die het bedrijven lastiger maakt om surfers te tracken op het internet. Ook de lay-out van de browser kan voor een stuk naar de hand van de gebruiker gezet worden en surfers kunnen bijvoorbeeld kiezen in welk soort nieuws ze het meest geïnteresseerd zijn. Ook Chrome-extensies kunnen voortaan in Edge worden ingezet en de browser ondersteunt 4K en Dolby Audio in Netflix. Er is ook nog een speciale IE-mode voorzien, daarbij worden pagina’s nog gerenderd zoals Internet Explorer dat zou doen.

Sommige functies ontbreken ook nog. Het is vooralsnog niet mogelijk om de browsergeschiedenis en extensies te synchroniseren. Bij favorieten, instellingen, contactpersonen en wachtwoorden lukt dat wel.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    smartphone
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Chrome voor Android populairste browser

    Internet Explorer
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Wordt de blauwe e weer de belangrijkste browser?

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Wat is uw favoriete mobiele browser?

    Firefox
    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    ‘Maakt Firefox nog kans met zijn nieuwe browser?’

    ActueelSecurity & Awareness

    Microsoft-database lekte 250 miljoen bestanden

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs