Managed hosting door True

Banometer: ICT-vacaturemarkt trekt iets aan

 

De online vacaturemarkt voor ict'ers is in week 25 en 26 met 5 procent gegroeid ten opzichte van de twee weken daarvoor. Procentueel gezien was de groei in de vraag naar ict-managers het grootst. Ook was er meer vraag naar developers, consultants en projectmanagers. De vraag naar functioneel beheerders bleef gelijk, die naar systeembeheerders daalde. In totaal verschenen er 2297 nieuwe vacatures online.

Bij zowel de developers als de consultants, traditioneel de twee grootste functiegroepen, werden er 10 procent meer online vacatures geteld. Bij de developers was er vooral veel vraag naar engineers, zowel op, software-, system- als hardwaregebied. Op het gebeid van consultancy was er vooral vraag naar businessanalisten. De vraag naar functioneel beheerders bleef gelijk, daar was het meeste vraag naar applicatiebeheerders.

In week 25 en 26 nam de vraag naar ict-managers procentueel gezien het meeste toe. De vraag steeg met 54 procent van 36 nieuwe online vacatures in week 23 en 24, naar zestig in de afgelopen twee weken.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacatures

FunctiecategorieWeek 23Week 24Week 25Week 26Week 23+24Week 25+26Index
Development288258308291546599110
Consultancy275235278283510561110
Functioneel beheer193146153186339339100
Projectmanagement1018699100187199106
Systeembeheer117991048721619188
Overige ict-functies5841627199133134
Helpdesk6265575712711490
Niet-ict53433746968386
Ict-management192023373960154
Starters algemeen910414191895
Totaal117510031125117221782297105

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4029828). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 
Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×