Managed hosting door True

Banometer: Functioneel beheer presteert goed

 

De online vacaturemarkt voor ict'ers is in week 27 en 28 met 3 procent gedaald ten opzichte van de twee weken daarvoor. De daling komt doordat de zomervakantieperiode in Midden- en Zuid Nederland begonnen is en het voor werkgevers daardoor minder aantrekkelijk is om nieuw personeel te werven.. De daling bleef beperkt dankzij de vraag functioneel beheerders en helpdeskmedewerkers. In alle overige functiegroepen was er minder vraag. In totaal verschenen er 2219 nieuwe vacatures online.

Binnen de groep functioneel beheer was er vooral vraag naar applicatiebeheerders. Ook op het testvlak werd er volop naar nieuwe mensen gezocht. Zo scoorden de functies test engineer, tester en testmanager hoog. In totaal verschenen er 393 nieuwe vacatures voor deze disciplines online. In week 27 en 28 was er met 585 nieuw verschenen vacatures het meeste vraag naar developers. De consultants volgden met 525 nieuwe vacatures.

Opvallend is de grote daling in de vraag naar starters. Dit komt zeer waarschijnlijk door de schoolvakanties. Ook is er beduidend minder vraag naar projectmanagers.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online vacaturemarkt

FunctiecategorieWeek 25Week 26Week 27Week 28Week 25+26Week 27+28Index
Development30829130028559958598
Consultancy27828331221356152594
Functioneel beheer153186206187339393116
Systeembeheer10487988219118094
Projectmanagement99100905619914673
Helpdesk57578063114143125
Overige ict-functies627154451339974
Niet-ict37464042838299
Ict-management23373622605897
Starters algemeen4142618844
Totaal11251172121810012297221997

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4055425). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 

Reacties

"Binnen de groep functioneel beheer was er vooral vraag naar applicatiebeheerders."

Kan iemand mij uitleggen wat met deze zin wordt bedoeld?

Nou Alfred, heel simpel, er is veel vraag naar mensen met MBO kwalificaties die een HBO salaris willen, wat begrijp je daar niet aan ?

Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×