Managed hosting door True

Banometer: Projectmanager is in trek

 

vacature

De Nederlandse markt voor ict-vacatures is in week 35 en 36 nagenoeg onveranderd gebleven ten opzichte van de twee weken ervoor. Met 1847 vacatures werden er slechts negen nieuwe vacatures meer geteld dan in week 33 en 34. Grootste uitschieter was de functiecategorie projectmanagement. Daar was er 43 procent meer vraag.

De ‘gangbare' functiecategorieën development, consultancy, functioneel beheer en systeembeheer bleven nagenoeg onveranderd. De procentuele stijging in de vraag naar projectmanagers wordt gecorrigeerd door de vraag naar helpdeskmedewerkers, ict-managers en starters. Naar deze functies was juist minder vraag.

De groeiende vraag naar projectmanagers wordt veroorzaakt doordat bedrijven na de vakantie weer plannen hebben gemaakt voor nieuwe projecten. Zij zoeken nu de juiste mensen om die projecten te gaan leiden. In 2010 was er na de zomervakantie ook een explosieve groei in de vraag naar projectmanagers.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online vacaturemarkt

FunctiecategorieWeek 33Week 34Week 35Week 36Week 33+34Week 35+36Index
Development257256241287513528103
Consultancy240238209277478486102
Functioneel beheer175141128188316316100
Systeembeheer9378739717117099
Overige ict-functies4247516189112126
Helpdesk8975496016410966
Projectmanagement292741395680143
Ict-management19222216413893
Starters algemeen464410880
Totaal948890818102918381847100
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4179740). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 
Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×