Managed hosting door True

Banometer: Markt heeft meer ICT-managers nodig

 

De Nederlandse ict-markt is hard op zoek naar nieuwe ict-managers. In week 37 en 38 van 2011 verschenen er maar liefst 74 procent meer vacatures online in vergelijking met de twee weken ervoor. De totale vraag naar nieuwe mensen steeg met 6 procent.

Met 1967 nieuwe online personeeladvertenties werden er 120 personen meer gezocht dan in week 35 en 36 van 2011. Waar in de vorige periode vooral de projectmanager in trek was, is dat nu de ict-manager. Opvallend was wel dat juist de projectmanager dit keer negatief scoorde. De beheerders scoorden stabiel of iets negatief. De twee grootste groepen, de ontwikkelaars en consultants, zagen een stijging in vraag. Binnen de grootste functiecategorie, Development, werden er vooral veel software, hardware en system engineers gezocht.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online vacaturemarkt

FunctiecategorieWeek 35Week 36Week 37Week 38Week 35+36Week 37+38Index
Development241287289330528619117
Consultancy209277243276486519107
Functioneel beheer128188168148316316100
Systeembeheer7397927317016597
Helpdesk49605961109120110
Overige ict-functies516146491129585
Ict-management221634323866174
Projectmanagement41393527806278
Starters algemeen44328563
Totaal818102996999818471967106
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4204216). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 

Reacties

Er is meer vraag naar managers maar dat hoeft niet te betekenen dat ze nodig zijn. (In tegendeel IMHO)

Ik ben in de IT wereld nog geen manager tegengekomen die echt nodig was.

Onderschat de waarde van een goede leider niet!
Waarom is het anders in IT-wereld zo'n rotzooi (projecten die uitlopen, systemen die miljoenen kosten en nooit geïmplementeerd worden, groeiende kloof business/IT)?

Het zou mooi zijn als IT projecten gerund konden worden zonder projectmanagers. Maar dat gaat niet lukken. Met alle stakeholders, budget issues en tegenstrijdige belangen, zul je als IT-professional gemangeld worden.

Een goede manager beschermt zijn professionals door zorg voor ze te dragen en ze hiertegen te beschermen. Zodat de professionals hun werk kunnen blijven doen zoals bedoeld is en niet worden geregeerd door de waan van de dag.

Ik zie hier een viertal reacties die allemaal hout snijden.
Een goede projectmanager houd zijn techneuten uit de wind zodat zij hun werk fatsoenlijk kunnen doen.
Daarmee zijn de opmerking van Bas en Mounhim onderbouwd.

De opmerking van Kees is er een uit de praktijk.
goede (project) managers zijn helaas niet de facto standaard.
Daar komt bij dat die ook niet gevraagd worden want zij proberen hun taak naar behoren uit te voeren en dat is zelden het zelfde als de steeds wijzigende opdrachten die ze om de tien minuten krijgen.

Peter geeft dan ook terecht aan dat er niet meer managers nodig zijn, zorg dat de managers die je hebt gekwalificeerd zijn (das dus niet gecertificeerd, maar kwalificaties op grond van kundigheid !) en geef ze een eenduidige weloverwogen opdracht.

Het is allemaal zo simpel, maar het zal er niet van komen. Niemand wil fatsoenlijke ICT, anders had iedereen dat al lang.

Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×