Managed hosting door True

Banometer: Systeembeheerder populair

Dit artikel delen:

In de Nederlandse ict-markt is vooral de systeembeheerder populair. In week 39 en 40 van 2011 was er 15 procent meer vraag naar deze functie in vergelijking met de twee weken ervoor. In totaal werden er 3 procent meer nieuwe vacatures geteld in de verschillende online jobboards.

De afgelopen periode liet grillige statistieken zien. Zo was er minder vraag naar developers, maar juist weer meer naar consultants en functioneel beheerders. Ook de systeembeheerders en de projectmanagers deden het goed, maar er was weer minder vraag naar helpdeskmedewerkers en ict-managers. Procentueel deden de starters het goed, maar het gaat hierbij om slechts dertien nieuwe vacatures.

In totaal werden er 2018 nieuwe online vacatures geteld, 51 vacatures meer dan week 37 en 38. De vraag naar systeembeheerders steeg van 165 naar 190 nieuwe vacatures. Opvallend is dat binnen deze groep er ook veel vraag naar de netwerkbeheerder was. Daarnaast deden de database en system administrators het goed, net als de it auditor.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacatures

FunctiecategorieWeek 37Week 38Week 39Week 40Week 37+38Week 39+40Index
Development28933027032061959095
Consultancy243276267270519537103
Functioneel beheer168148151183316334106
Systeembeheer927310882165190115
Helpdesk5961536612011999
Overige ict-functies4649525795109115
Projectmanagement352728376265105
Ict-management34323229666192
Starters algemeen3258513260
Totaal969998966105219672018103
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

x

Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn:

Dit artikel delen:

Stuur dit artikel door

Uw naam ontbreekt
Uw e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×
article 2011-10-17T16:23:00.000Z Sander Hulsman
Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.