Managed hosting door True

Banometer: Minder vraag naar projectmanagers

 

Projectmanagement is de enige functiegroep waarvoor er online minder nieuwe vacatures verschenen in week 43 en 44. In alle overige categorieën was er ten opzichte van de twee weken ervoor meer vraag naar nieuwe ict'ers. Overall verschenen er 9 procent meer nieuwe vacatures in de verschillende online jobboards.

In totaal verschenen er in week 43 en 44 2169 nieuwe ict-vacatures online. De stijging van 9 procent was vooral te danken aan week 44, waarin er maar liefst 1221 nieuwe vacatures online kwamen. Naar developers was 2 procent meer vraag, de consultants zagen hun werkaanbod met 10 procent stijgen. Voor de functioneel beheerders was het nog beter. Zij completeren de traditionele top drie en zagen de vraag naar hen stijgen met 17 procent.

Terwijl er in week 41 en 42 nog een explosieve toename was in de vraag naar projectmanagers (+55 procent), is er nu een afname van 32 procent. Dit verlies wordt echter ruimschoots gecompenseerd door de overige functiegroepen, waarin de ict-managers het goed deden met 30 procent meer nieuwe vacatures.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online vacaturemarkt

FunctiecategorieWeek 41Week 42Week 43Week 44Week 41+42Week 43+44Scoringspercentage 43+44 t.o.v. 41+42
Development265317264329582593102
Consultancy246253230320499550110
Functioneel beheer175150165214325379117
Systeembeheer908883109178192108
Helpdesk53787288131160122
Overige ict-functies62616183123144117
Projectmanagement465535341016968
Ict-management252528375065130
Starters algemeen21107317567
Totaal9641028948122119922169109

Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4271621). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 
Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×