Managed hosting door True

Banometer: Systeembeheerder in trek

 

De vraag naar systeembeheerders was in positieve zin de enige uitschieter in de online vacaturemarkt in week 45 en 46 van 2011. Ten opzichte van de twee weken ervoor was er 14 procent meer vraag in deze functiecategorie. De developers en projectmanagers scoorden ook hele kleine plusjes, maar in de overige functiecategorieën liep de vraag terug. In totaal verschenen er dan ook 7 procent minder vacatures online.

De daling volgt op een uitschieter in week 44. Over de hele linie werden er toen meer nieuwe online vacatures geteld, maar deze stijging kon niet worden voortgezet in de afgelopen twee weken. De grootste groep, Development, telde in totaal 605 nieuwe vacatures, maar de nummers twee en drie, Consultancy en Functioneel Beheer, tekenden respectievelijk 9 en 7 procent minder nieuwe vacatures op.

De systeembeheerders deden het dus goed in de online vacaturemarkt. Met 218 nieuwe vacatures scoorden zij een dikke plus. De afgelopen weken doet deze functiecategorie het sowieso goed. Met 120 nieuwe vacatures in week 46 is deze functiecategorie terug op het niveau van week 15 van 2011, toen de Nederlandse economie en daaraan gekoppeld de vacaturemarkt opleefde. Of dit pluspunt betekent dat Nederland uit de economische dip klimt, valt te bezien. Alle overige functiecategorieën deden het namelijk beduidend slechter dan in die bewuste week.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacaturemarkt

FunctiecategorieWeek 43Week 44Week 45Week 46Week 43+44Week 45+46Scoringspercentage 45+46 t.o.v. 43+44
Development264329325280593605102
Consultancy23032024125855049991
Functioneel beheer16521417018337935393
Systeembeheer8310998120192218114
Helpdesk7288606316012377
Overige ict-functies618344441448861
Projectmanagement353432386970101
Ict-management28373021655178
Starters algemeen1073217529
Totaal9481221100310092169201293

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4295967). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 
Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×