Managed hosting door True

Banometer: Topstart voor vacaturemarkt

 

Waar 2011 nog in mineur afsloot, is het aantal ict-vacatures in de eerste twee weken van 2012 met 92 procent explosief gestegen. In week een en twee van het nieuwe jaar werden er maar liefst 3405 nieuwe ict-vacatures in negentien verschillende online jobboards geteld. Daarmee worden de tegenvallende scores van de laatste twee weken van 2011 in één klap weggevaagd.

In alle functiecategorieën explodeerde de vraag naar nieuwe ict'ers. Het kleinst was de groei bij de ict-managers en voor de helpdesk, met beide een stijging van ‘slechts' 58 procent. De developers deden het 't beste. In week één en twee van 2012 was er naar ontwikkelfuncties 128 procent meer vraag dan de twee weken ervoor.

De explosieve stijging begin januari komt jaarlijks voor, maar in 2012 is deze beduidend hoger dan in 2011. Zo werden er toen 740 nieuwe developers gezocht, dit jaar ligt dat aantal op 1134. In totaal verschenen er toen 2665 nieuwe vacatures, wat ook een grote stijging inhield, maar ook dat is beduidend lager dan de 3405 ict-vacatures in de eerste twee weken van 2012.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op negentien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacaturemarkt

FunctiecategorieWeek 51Week 52Week 1Week 2Week 51+52Week 1+2Scoringspercentage 1+2 t.o.v. 51+52
Development3331655765584981134228
Consultancy267196385427463812175
Functioneel beheer21582244239297483163
Systeembeheer10753171165160336210
Helpdesk10141119106142225158
Overige ict-functies643898110102208204
Projectmanagement5316497869127184
Ict-management331038304368158
Starters algemeen375312400
Totaal11736041687171817773405192

Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4367457). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 

Reacties

Dat is heel erg prettig en geeft de burger weer moed.
Vooral voor de ZZP'ers en freelancers onder ons zijn dit bemoedigende cijfers.

Zal de crisis dan toch nog niet zo erg zijn dan voorgesteld. . . ?

(gratis) Ideetje: (voor wie eraan wil verdienen)

Wanneer komt er een REAL_TIME vacature monitoring website?
Waarop iedereen kan zien waar:
- de vraag naar banen, arbeids_krachten het grootst is?
- de meeste banen ZIJN (fysiek / sector / regio)
- de meeste banen VERDWIJNEN / sector / regio


Kompleet met gemiddelde salarissen, loop-baan-levensduren / bedrijf, baan-voorspellingen, pensioenverwachtingen, realistische arbeidstrends, instroom! en uitstroom! grafiekjes , de balangsrijkste spelers n een markt, de economisch eimpact op het lokale arbeids-klimaat.

Dat kan reuze handige informatie zijn voor:
- Potentiele nieuw-komers, schoolverlaters (ga ik er werken of niet)
- Werkgevers (waar haal ik nieuwe mensen vandaan)
- Opleiders (dynamisch kunnen inspelen op veranderingen in de markt)
- Bestuurders / politici (als ze echt aan werkeloosheid willen werken i.p.v er alleen maar over l*****.)


Volgens mij ligt alle (internet / database / ict) technologie er al. Het moet alleen nog effu gekoppeld en gevisualiseerd (via bijv OpenMaps / Mobiele App) gaan worden. ..Want als het kan met lokaal EPD, wereldwijde aandelen-koersen, Amber-alerts, moet dit een makkie zijn.


Zie het maar als een soort "Banen-Radar.nl", wat - eventueel op de langere termijn met EU-subsidie uiteraard - uitbreidbaar is naar Europees, Globaal nivo


Have fun, visualizing de arbeidsmarkt in real-time!

Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×