Managed hosting door True

Banometer: Vacaturemarkt groeit na vakantiedip

 

groei cijfers vergrootglas grafiek

De Nederlandse online vacaturemarkt voor ict-fucties is na de vakantiedip weer doorgegaan met groeien. De oplopende lijn uit de eerste zes weken van 2012 werd in week negen en tien voortgezet met een stijging van 5 procent ten opzichte van de twee weken ervoor. Hierin tekenden verschillende functiecategorieën weer een kleine groei op, behalve de beheerders, starters en managers.

De starters zagen dat er wederom veel nieuwe vacatures beschikbaar kwamen. Blijkbaar zit de Nederlandse ict-markt steeds meer te springen om schoolverlaters. De beheerders hadden in week negen en tien in beide functiecategorieën te maken met een gelijke vraag ten opzichte van de twee weken ervoor. Naar beide managementfuncties was er minder vraag; naar projectmanagers 19 procent en ict-managers 18 procent.

De twee grootste functiecategorieën,.de developers en consultants, hadden in de afgelopen twee weken beide te maken met 6 procent meer vacatureaanbod dan in week zeven en acht. Voor de helpdesk was er 9 procent meer vraag en de categorie overig groeide zelfs met 34 procent.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op negentien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacatures

FunctiecategorieWeek 7Week 8Week 9Week 10Week 7+8Week 9+10Scoringspercentage week 9+10 t.o.v. 7+8
Development69959068168512891366106
Consultancy406492488462898950106
Functioneel beheer294308289316602605100
Systeembeheer201175199176376375100
Helpdesk128131145137259282109
Overige ict-functies10578134111183245134
Projectmanagement5290546114211581
Ict-management48383239867182
Starters algemeen361910929337
Totaal193619092040199738454037105
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4455878). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 
Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×