Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IT-student denkt over 10 jaar manager te zijn

05 april 2012 - 12:07ActueelCarrièreneomax
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

De it'er van de toekomst heeft een goed beeld van zijn of haar carrièrepad. Mbo-studenten verwachten na afronding over tien jaar it-manager te worden, hbo-studenten denken dan projectmanager te zijn. Dat blijkt uit onderzoek van it-detacheerder Neomax onder 940 it-studenten op mbo- en hbo-niveau.

Het grootste gedeelte van de mbo-studenten verwacht na de studie te starten in een beheerfunctie (38 procent), over vijf jaar nog steeds een operationele functie te bekleden (48 procent) en over tien jaar it-manager te zijn (37 procent). Voor hbo-studenten ziet het groeipad er iets anders uit. Direct na de studie ziet de grootste groep zichzelf werken in een developmentfunctie (46 procent), na vijf jaar werkt naar eigen inschatting 49 procent in een operationele functie en 24 procent verwacht over tien jaar een functie binnen het projectmanagement te bekleden.

Overzicht

Opleiding

Na studie

Over 10 jaar

Mbo

1. Beheer (38%)
2. Development (19%)
3. Helpdesk (15%)

1. IT-manager (37%)
2. Beheer (19%)
3. Development (18%)

Hbo

1. Development (46%)
2. Consultancy (17%)
3. Anders (14%)

1. Projectmanagement (24%)
2. Development (22%)
3. IT-manager (21%)

Brede kijk op vak

‘Het is opvallend dat de ambitie van de mbo it-studenten zich vooral concentreert op de rol van it-manager', zegt Stephan Bosman, directeur van Neomax. ‘De mbo-studenten die zichzelf niet als it-manager aan de slag zien gaan, blijven naar verwachting in beheer- en developmentfuncties werkzaam. De hbo-studenten lijken zich breder te oriënteren op de mogelijkheden binnen het it-vak, van consultancy tot projectmanagement en it-manager. In de praktijk zie je dat hbo-studenten tijdens de opleiding al meer in aanraking komen met de diverse mogelijkheden van it dan mbo-studenten. Deze laatste groep is meer op zichzelf aangewezen voor het ontwikkelen van een brede kijk op het vak.'

Meer over

Projectmanagement

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Saba, eiland, Caribisch
    ActueelCarrière

    Kort: Postcodes voor Caribisch Nederland, LAI uit Schiedam beste HPE-opleider, Gates fakkelt Musk af

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Je baan verdwijnt

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    man kijkt naar het korte nieuwsoverzicht van Computable
    ActueelCarrière

    Kort: Aanvalsdetectie ai-agents, kenniskloof cio’s, overnames Wolters Kluwer, Esprit ICT en Main

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    14 reacties op “IT-student denkt over 10 jaar manager te zijn”

    « Oudere reacties
    1. Pascal schreef:
      6 april 2012 om 12:05

      Marjo, het probleem komt voort uit het idee dat je pas geslaagd bent als je een management functie bekleed.
      Iha zijn dan ook de salarissen op die mythe gebaseerd.

      Manager (en over wat voor manager hebben we het nu precies ?) is een ander vak dan programeur, tester, architekt of wat dan ook.
      Al deze vakgebieden zijn noodzakelijk (ja zelfs ik moet toegeven dat een projectmanager soms wel handig is) en de een is niet meer of minderwaardig dan de andere.
      Laat ze dat maar eens op de buurtschooltjes prediken.

      Login om te reageren
    2. hwellema schreef:
      6 april 2012 om 15:00

      Bij een bedrijf met een moderm HR beleid wordt technology leadership minstens zo goed beloond als algemeen management. Moet ook wel want je verliest anders teveel kennis. Daar komt bij dat de beste programmeur niet perse de beste manager is. Managen is een totaal ander vak en behoeft geen inhoudelijke kennis. Je moet wel mensenkennis hebben.

      Login om te reageren
    3. Pascal schreef:
      11 april 2012 om 19:03

      Ik ben een goede programeur, systeem ontwerper/bouwer, electronicus en heb nog wat handigheidjes in mijn mars.
      Ik ben een louzy manager… dat gelooft iedereen.
      Ik ben ook een waardeloze systeembeheerder. dat snapt niemand, want dat komt ze niet zo uit.

      Geen reden van klagen over mijn salaris, wel over mijn bloeddruk.

      Login om te reageren
    4. Maarten Oberman schreef:
      17 april 2012 om 17:53

      Zolang een manager meer betaald krijgt dan een specialist zal het zo blijven dat meer mensen manager willen worden dan specialist, de markt behoefte is echter niet zo, waar stond dat ook al weer “more chiefs than indians”. Juist omdat niet ICT, maar ICT-toepassingen kennisintensief is, zou daar het accent op moeten liggen en minder op het managen van kennis.

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs